BC Slovan skončil pred bránami finále!

Baseballisti Slovana Bratislava nepostúpili do finále domácej Extraligy, keď v serii hranej na 3 víťazstvá podľahli mestskmu rivalovi Apollo 1:3 na zápasy.

V sobotnajšom zápase síce belasí jasne dominovali 7:1, keď sa na nadhadzovacom kopci v drese Slovana predstavil náš najlepší nadhadzovač Marek Bosanský. Súperovi povolil akurát jeden bod v prvej zmene, potom sa na pálke presadzovali už iba Slovanisti. Prvým homerunom v sezóne sa blysol catcher Jaroslav Sitar.
V prvom nedeľnajšom zápase sa nám nedarilo hlavne na nadhode, súperovi sme podľahli hľadko 5:14. Druhý nedeľný zápas bol dramatický do posledneho autu. Apollu sa podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu až v samom závere zápasu, keď v siedmej zmene na dva auty stiahol 2 body svojim odpalom Viliam Jančina. Slovanu sa v záverečných dvoch útokoch nepodarilo skórovať a Apollo tak zvíťazilo vo štrvtom zápase série 3:1 a rovnakým pomerom úspešne ukončilo aj celú semifinálovuú sériu.

Súperovi gratuľujeme k postupu do finále, kde sa stretne s trnavskými Angels. Finálova séria sa začína 04.10. Hrá sa rovnako ako semifinále na 3 víťazné zápasy.

Autor článku : Oto Strauch

Pridaj komentár