HBT odštartoval sezónu tesnou prehrou + FOTO

Flyers DNV – HBT Slovan Bratislava 6:5 (3:1,2:3,1:1)

Góly: 6. Kopecký (Chudý), 15. Michalenko (Hasák), 15. Chudý (Holík), 25. Hasák (Kopecký), 29. Ivan (Schuster), 37. Hasák – 5. Velčický (Nemec), 20. Zelenák (Stopiak), 23. Lovaš (Maňko), 23. Velčický (Gorek), 37. Metzner (Runák)

Rozhodovali: Slezák – Linek. Vylúčenia: 6:3 na 2 min., navyše Ertel /Slovan/ 10+10+TH+TH. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 1:1. Divákov: 40.

HBT Slovan Bratislava: Androvič – Gorek, Melichar, Jančovič, Stopiak, Furek, Šarmír, Maňko, Hromek, Ertel, Rzavský, Zelenák, Runák, Jankovič, Metzner, Post, Divald, Lovaš, Velčický, Nemec, Busai. Tréner: Peter Novák.

1. Slovenská hokejbalová liga, divízia Bratislava – Záhorie, odštartovala cez víkend prvým kolom. Naši hokejbalisti si v ňom zmerali hokejky s tímom Flyers Devínska Nová Ves. Zápas začal pre Slovan výborne. Po troch minútach mal možnosť presilovej hry, ktorú zúžitkoval presnou strelou Velčický. Rovnakú výhodu mal však vzápätí aj súper a taktiež z nej vyťažil gól. Vyrovnaná prvá tretina sa v jej závere premenila na nočnú moru pre belasých. V priebehu ôsmich sekúnd totiž inkasovali dva góly po hrúbkach v obrane a posadili tak Flyers na koňa. Druhú tretinu však začal opäť lepšie Slovan. Najskôr na rozdiel gólu znížil Zelenák a vzápätí po rýchlom brejku zastavila obrana Flyers gólovú šancu iba za cenu hodenia hokejky, čo automaticky znamená trestné strieľanie. Velčický však tentokrát neuspel. Čo sa však nepodarilo jemu, to v čase 7:12 dokázal Lovaš a vyrovnal. Po pol minúte to bolo ešte veselšie, Velčický prízemnou strelou otočil skóre zápasu v prospech belasých. Od týchto okamihov začal HBT preberať iniciatívu, v oslabení však už o dve minúty opäť chyboval a dovolil domácim vyrovnať. Skóre ako na hojdačke sa opäť menilo minútu a pol pred koncom druhej tretiny, keď gólmana Androviča prekvapila strela z uhlu. V poslednej tretine tak Slovan vrhol všetky sily do útoku, tréner Novák zredukoval hru na tri päťky. Škrt cez rozpočet mu urobil útočník Ertel, ktorý po piatich minútach inkasoval dva tresty v hre, čo znamenalo, že až do konca zápasu museli hráči HBT hrať so štyrmi hráčmi proti piatim hráčom súpera. Herná prevaha belasých bola v poslednej časti markantná a tak sa ani za tohto stavu mužstvo nevzdávalo. Po dvoch minútach zužitkoval Metzner výbornú prácu Runáka a vyrovnal. Pri hre následnej vabank však domáci už po pol minúte opäť strelili rozdielový gól a napriek niekoľkým šanciam Slovana a drvivému tlaku počas závrečnej power-play už vyrovnať nedokázali. Prvý zápas sezóny tak belasým nevyšiel a po tesnej prehre ho v budúcom kole čaká nováčik HKLM SACC Petržalka.

Hlasy po zápase:

Peter Novák, tréner HBT: „Po dobrom úvode, kedy sme skórovali v presilovke, sme prestali dodržiavat základne veci, robili sme individuálne chyby, po ktorých sme inkasovali. V druhej tretine sme sa naštartovali do dobrého výkonu, kedy sme súpera nespustili z tretiny a otočili skóre v náš prospech, no v tom momente sme opäť pustili súpera po chybe do zápasu, namiesto toho, aby sme my dali nejaké góly po obrovských šanciach, kedy vynikol výborný gólman domácich. Tretiu tretinu poznačil „zaujímavý“ verdikt rozhodcu, kedy sme hrali 10 minút oslabení o jedného hráča, aj v týchto minútach sme však boli jednoznačne lepší, ale skórovať sa nám viac nepodarilo a zápas, ktorý sme mali jednoznačne vyhrať, sme prehrali… Čaká nás veľa práce, ale mužstvo ukázalo dobré veci, ale bohužiaľ aj obrovské nedostatky jednotlivcov, na ktorých budeme musieť popracovať.

Roman Nemec, útočník HBT: „Doplatili sme na nepremenené šance a individuálne chyby. Súper má šikovných útočníkov, ktorí ponúknuté šance vedia premeniť. Bohužial si myslím, že zápas dosť výrazne ovplyvnilo rozhodnutie rozhodcov, ale každopádne sme si mali udržať chladné hlavy. Prvý zápas nám nevišiel, ale sezóna len začína. musíme nájsť svoju starú tvár.“

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“41″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“HBT Slovan – DNV Flyers“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]