Belasých povedie Országh, medzi novými hráčmi aj dvaja českí hokejisti

HC Slovan Bratislava v stredu na svojej tlačovej konfercii informoval  pred novou sezónou o novinkách  Novým šéftrénerom hokejistov Slovana Bratislava v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) sa stal Vladimír Országh. Uviedol výkonný viceprezident klubu Juraj Široký ml. Ten okrem nového trénera predstavil aj prvé posily na novú sezónu.

Vladimír Országh vo funkcii nahradil Bielorusa Eduarda Zankoveca, ktorý v priebehu uplynulej sezóny vymenil Čecha Miloša Říhu. „Som rád, že môžeme Vlada Országha privítať v Slovane,“uviedol Široký ml. Kto ho nastúpi na post generálneho manažera po Patrikovi Zimanovi Široký ml, ešte neprezradil: „Hľadáme ho.“ Asistentmi trénera budú Rudolf Jendek a Róbert Petrovický. Trénerom brankárov bude Pavol Rybár, ktorý sa do Bratislavy vracia.

Országh sa do Slovana vracia po troch rokoch. V sezóne 2014/2015 pôsobil v Bratislave ako asistent trénera pri Rostislavovi Čadovi a neskôr Petrim Matikainenovi. „Belasí“ idú do sezóny s množstvom nových hráčov, zmluvu mali po skončení tej uplynulej podpísanú len obrancovia Patrik Bačik a Ivan Švarný. „V tejto chvíli máme podpísaných už aj ďalších ako hráčov Mareka Čiliaka, Jakuba Štěpáneka, Patrika Lampera, a obrancu Mária Grmana,“ prezradil Országh. Ďalšie posily sú v riešení a všetky by sa mali konzultovať s novým koučom. „V Bystrici platila zásada, že väčšina hráčov išla cezomňa. My sme dali ponuku na určité typy hráčov a podľa toho sme vyberali. Ja som si obtelefonoval informácie o jednotlivcoch a zisťoval si veci. Výsledkom bolo to, že sme nemali toľko zlých podpisov, ako v minulosti. Ten skauting vtedy nebol bohvieaký. Za uplynulé tri roky sme vyskladali tím, aký sme potrebovali. Výsledkom sú dve zlaté a jedna strieborná medaila.“    

Okrem spomínaných hráčov do Slovana mieri 28-ročný český útočník Rudolf Červený. Ten prichádza z Hradca Králové, kde v minulej sezóne získal v 61 zápasoch 44 bodov (24+20). Informáciu priniesol oficiálny web Hradca Králové. Počas sezóny odohral aj tri stretnutia v národnom mužstve.


Kostra tímu by mala byť zložená zo slovenských hráčov, túto filozofiu razil Országh aj v Banskej Bystrici. „Aj tam sme skladali kostru tímu z domácich hráčov. Veď uvediem, že viacerých sme posunuli do lepších líg. Napríklad Tomáša Ziga, Mislava Rosandiča, či Tomáša Matoušeka. Teraz majú do lepšieho namierené Patrik Lamper, viem že aj Miloš Bubela.Každý rok sme posunuli do lepších líg troch-štyroch hráčov. My počas sezóny vytvárame konkurenciu, chalani tak makajú nielen v zápasoch, ale aj na tréningu. Paradoxom je, že sme v zahraničí hľadali technickejších hráčov, pretože robustnejších Slovákov do „checking line“ sme mali. Pritom v minulosti to bolo naopak. Ale tím sme vždy skladali najskôr zo Slovákov. Nemôžete však mať 20 robotníkov v tíme, takí vám nikdy nič nevyhrajú,“ uviedol 41-ročný kouč, ktorý v uplynulých troch sezónach viedol Banskú Bystricu.


Do novej sezóny Slovan prichádza aj s novou politikou predaja vstupeniek a permanentiek. „Predpredaj by mal začať do dvoch týždňov, teda okolo 15. až 20 júna. Oproti uplynulému roku poskytneme výhodu pre v prospech permanentkárov o 33 až 43 percent. Preto sa fanúšikovi viac oplatí kúpiť permanentku a to aj keď príde len na dve tretiny zápasov. Ceny budú nižšie, celkovo o 40 až 120 eur pre top kategórie,“ uviedol marketingový riaditeľ Slovana Milan Vajda.

Pridaj komentár