Bojovnosť a snaha Slovanu na Ružomberok nestačili

BK Slovan Bratislava – MBK Ružomberok  58:82 (19:18, 13:23, 16:18. 10:23)

Slovan nastúpil s rešpektom, súper z Ružomberku viedol po troch minútach 7:0. Prvý kôš na domácej strane zaznamenala Tarkovičová, ktorá premenila trojku.  Podobnou mincou odpovedali aj Liptáčky, ktoré v piatej minúte viedli 10:4. Slovan sa postupne dostával do zápasu, keď sa mu podarilo vyrovnať na 10:10. V deviatej minúte sa Bratislavčanky dostali prvýkrát v stretnutí do vedenia, keď na 15:14 upravila po premenenej trojke Turzáková. Hoci belasé po prvej štvrtine viedli o bod, po dvoch chybných rozohrávkach sa Ružomberok dostal do trojbodového vedenia. V 23. minúte sa podarilo Talajkovej vrátiť vedenie na svoju stranu. To navýšila Slezáriková, ktorá uspela s poza trojkového oblúka. Tréner Ružomberku reagoval oddychovým časom, po ktorom „Ruža“ odpovedala trojkou. V 15. minúte bol stava vyrovnaný, obe družstvá predvádzali útočný a rýchly basketbal. V závere prvého polčasu Ružomberok pridal ďalšie dve trojky, čím stanovil stav na polčasových 41:32 v jeho prospech.

Úvod druhého polčasu veľa vzruchu nepriniesol. Jeho skóre otvorila úspešným trestným hodom Talajková. Trestné hody hráčkam na oboch stranách príliš nešli. V 22. minúte prišiel prvý kôš z hry, o ktorý sa postarali hráčky hostí. Naň odpovedala Marcová, ktorá trojkou znížila na 36:43. Slovanistky bojovali, snažili sa na súperky dotiahnuť,  v 26. minúte prehrávali iba o štyri body 44:48. Bojovnosť a snaha im zväzovali ruky, ich zaváhania skúsené hráčky Ružomberka trestali.  V záverečnej časti sa Slovanu prestalo dariť strelecky, Ružomberok si pohodlne udržiaval náskok, svojou vysunutou obranou znepríjemňoval domácim rozohrávku. Záver zápasu zakončila „Ruža“ úspešným trojkovým pokusom, čím uzavrela stav na 82:58 v jej prospech.

Najlepšou strelkyňou na strane Slovana bola s 16 bodmi Lenka Slezáriková, za Ružomberok sa najviac darilo Kataríne Tetemondovej s 19 bodmi

Zostava:

Marcová (15), Križmová (4), Slezáriková (16), Talajková (11), Turzáková (3)

(Dulová (2), Tarkovičová (3), Lavríková (4), Zarevúcka (0))

Ohlasy po zápase:

Michal Martišek, športový manažér BK Slovan:

„Nastúpili sme proti veľmi kvalitnému súperovi, navyše bez suspendovaného trénera. Po rozpačitom úvode sme sa dokázali dostať do zápasu a držať sa s Ružomberkom do 34.minúty. Chcem poďakovať všetkým hráčkam aj lavičke za nasadenie, bojovnosť a plnenie taktických pokynov. Verím, že podobne zvládneme aj posledný zápas v tomto roku v utorok v Piešťanoch.“

Nikola Turzáková, hráčka BK Slovan:

„Vedeli sme, že Ružomberok hrá rýchly basketbal, ale vstupovali sme do  zápasu s tým, že nemáme čo stratiť a môžeme ukázať, že aj my vieme hrať rýchlo. Myslím  si, že sa nám 30 minút darilo so súperom držať krok a potom už rozhodli aj skúsenosti,  ktorých mal súper viac. Diváci videli pekný zápas a verím, že aj tréner, ktorý dnes nebol na lavičke by bol s našim výkonom spokojný.“