Brickfield s rozpačitou sezónou

Bejzbalisti Slovana, vystupujúci pod značkou Brickfield majú za sebou ďalšiu ligovú sezónu. Priniesla viaceré pozitívna, prevládali však skorej negatíva. „K sezóne mám celkom rozpačitý postoj,“začal svoje hodnotenie zástupca klubu Tomáš Petríček, ktorý uviedol:„Naša federácia mala problémy s organizáciou sezóny.“ Nie je to nič príjemné, ale aj takáto skutočnosť a negatívna skúsenosť postihla belasých.„Z hľadiska mužstva sme podávali o niečo slabšie výkony ako v minulom ročníku. Bol to dôsledok miernej obmeny kádra. Herne sme sa oproti minulému roku zhoršili, mali tiež problémy s počtom hráčov a hlavne sme nemali také silne jadro tím,“vysvetľuje člen Brickfieldu. Každá sezóna prináša vydarené i menej vydarené súťažné stretnutia.“Najhorší zápas sme mali na výjazde v Košiciach, kde nám pršalo a v nedeľu sme sa rozhodli odohrať jeden duel na rozmočenom ihrisku. Vedeli sme, že neskôr nebude príliš veľa možností odohrania odložených zápasov. Prehrali sme ho napokon myslím 9:1. Po intenzívnom víkende a rozmočenom ihrisku sme išli znechutení domov“, opísal nevydarený duel zástupca Brickfieldu.
dsc_4663
Oproti minulej sezóne, odohrali hráči Brickfield tú práve skončené v inom hracom systéme ako tie predošlé. „Tento rok sa nám potvrdilo, že liga kde nás zaradili nie je herne pre nás šitá. Budúci rok budeme hrať formou turnajov v rámci Čiech a Slovenska“, prezrádza plány do budúcna. Hoci sa Slovanu podarilo prebojovať sa do play-off, účinkovanie v ňom nebolo dlhé. „Play-off bolo veľmi rýchle kedže sme mali silného súpera z  Trnavy. Po dvoch zápasoch sa pre nás súťaž skončila.“ 
Sezónu belasí zakončili počas ostatného víkendu, kedy sa predstavili v Bratislave na turnaji s názvom Strikeout. „Minulý rok sme ho vyhrali, tento rok sme nakoniec skončili s jedným vyhraným zápasom piaty. Išlo o turnaj, ktorý sa niesol v priateľskej atmosféra, bola na ňom super zábava a spoločenská akcia. Určite sa tam budúci rok vrátime“, uzavrel Tomáš Petríček.

Pridaj komentár