Chytali v NHL, objavili sa aj v Tipsport Lige

Pozícia brankára je v mužstve výnimočná. V zápase vždy za jeden tím môže chytať iba jeden. Na Slovensku sa stáva v poslednej dobe hitom angažovať do svojich mužstiev zámorských hráčov, ktorí v minulosti pôsobili v NHL. Aj keď odohrali v najlepšej lige sveta len pár zápasov, splnili si svoj sen zahrať si v NHL. My sme sa pozreli na to, ako to vyzerá s nielen zámorskými brankármi, ktorí nastúpili v NHL, a vo svojej kariére si zachytali v Tipsport Lige.

Jaroslav Halák

Odchovanec ružinovského hokeja patrí k brankárom, ktorí stále pôsobia v NHL. Navyše svojimi výkonmi sa etabloval v lige, kde patrí k najlepším gólmanom. Aktuálne pôsobí v Bostone Bruins, ale v NHL už obliekal dresy Montrealu Canadiens, New Yorku Islanders, St. Louis Blues, Washington Capitals či Buffala Sabers. 34-ročný Bratislavčan v sezóne 2003/2004 nastúpil v drese Slovana na 13 zápasov.

Ján Lašák

Brankár, ktorý sa do Ameriky dostal najmä výborným úspechom Slovenska, keďže je majiteľom všetkých troch medailí z majstrovstiev sveta. Draftoval ho Nashville Predators, ale za prvý tím v NHL nastúpil iba na šesť zápasov, väčšinou chytal na farme v AHL. Na Slovensku obliekal extraligový dres Zvolena v ročníku 1998/1999, predstavil sa v ôsmych zápasoch, za HC Košice nastúpil v sezóne 2009/2010 na 17 duelov, a 2013/2014 odchytal za Duklu Trenčín 34 zápasov.

Rastislav Staňa

Brankárska dvojička s Lašákom, ktorej ale chýba do zbierky striebro. Podobne ako Lašák aj on si v NHL pripísal šesť štartov. Staňa chytal za Washington Capitals, inak pôsobil na farme. Na Slovensku chytal za HC Košice, v ročníku 2013/2014 si pripísal 25 štartov a získal titul.

Arturs Irbe

Legendárny Lotyš, ktorý sa v NHL zapísal veľkými číslami. Už samotný fakt, že nastúpil na 619 zápasov ho zaraďuje medzi veľkých hráčov, ktorí pôsobili v NHL. Hoci ho draftovala Minnesota, za tento klub nikdy nechytal. V NHL pôsobil v San José Sharks, Carolina Hurricans, Dallas Stars, Vancouver Canucks. V sezóne 2006/2007 odchytal za Nitru šesť zápasov.

Matt Hackett

Kanaďan Hackett si zámorskú NHL vyskúšal v Minnesote, ktorá ho draftovala. V jej drese si pripísal 13 štartov, rovnaký počet zápasov odohral aj za Buffalo Sabers. V ročníku 2017/2018 odchytal za Detvu 37 zápasov.

Jason Bacashihua

Tohto brankára si vybral Dallas Stars. Za „Hviezdy“ ale nikdy v NHL nenastúpil. Šancu dostal v St. Louis Blues, v jeho drese si pripísal 38 štartov. Na Slovensku odohral dva ročníky, 2015/2016 a 2016/2017. Celkovo nastúpil na 106 zápasov, pomohol Bystrici k zisku titulu 2016/2017.

Nathan Lawson

Ďalší z brankárov, ktorý si po NHL vyskúšal aj Tipsport Ligu. Žiaden z klubov ho nedraftoval. Za New York Islanders si pripísal 10 zápasov, raz sa predstavil aj v drese Ottawa Senators. Slovenskú extraligu si vyskúšal v drese Banskej Bystrice, za ktorú odchytal deväť duelov a pomohol mužstvu v sezóne 2016/2017 k titulu. Nasledujúce dva roky účinkoval v Nitre, za ktorú si pripísal 40 zápasov.

Barry Brust

Populárny „Brusty“ bol draftovaný Minnesotou, v jej drese sa ale do NHL nepozrel. Podarilo sa mu to po presune do Kalifornie, kde za Los Angeles Kings nastúpil na 11 zápasov. Miláčik bratislavských tribún do Tipsport Ligy vstúpil iba túto sezónu. Zatiaľ je jasnou jednotkou Slovana.

Pridaj komentár