Cieľ je jasný, zisk titulu

Po zimnej prestávke sa počas víkendu začína Fortunaliga, ktorú čakajú štyri zápasy zo základnej časti. Následne sa ligová tabuľka rozdelí na dve časti, kde prvá bude bojovať o titul, druhá o umiestnenie respektíve záchranu.

Slovanu aktuálne patrí prvá priečka, keď má pred druhou Dunajskou Stredou päťbodový náskok. Všetko má preto vo vlastných rukách a nič iné ako zisk titulu si nepripúšťa. Na jar bude bojovať nielen o jeho obhájenie, ale pokúsi sa získať aj Slovenský pohár. Ciele do jari preto zostávajú nezmenené tak, ako boli deklarované pred sezónou. „Cieľom je zisk tretieho majstrovského titulu v rade. Urobíme maximum, aby sme tento cieľ splnili,“ povedal oficiálny klubový web generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

V kádri nastali minimálne pohyby. Vedenie klubu si zazmluvnilo odchovanca Davida Hrnčára, ktorý podľa dohody dohrá jar na hosťovaní v Zlatých Moravciach. Z pohľadu odchodov môžeme spomenúť ukončenie pôsobenia Borisa Cmiljaniča v belasom drese či polročné hosťovanie Žana Medveda vo Wisle Krakow (bez opcie). „Sú krajiny, kde sú prestupové okná stále otvorené. Uvidíme, či ešte prídu nejaké ponuky v intenciách, o ktorých by sme sa boli ochotní baviť. Deklarovali sme ochotu rokovať aj o predajoch a získať v náročnej situácii do rozpočtu potrebné financie, no ako som viackrát povedal, neznamená to, že prijmeme automaticky akúkoľvek ponuku alebo že pôjdeme výrazne pod cenu. Osobne nepredpokladám, že by sa už niečo veľké malo udiať. Do jari pôjdeme so súčasným kádrom,. Chceme futbal opäť taký ako má byť, s emóciou, akú vedia dodať len fanúšikovia na tribúnach. Teraz bojujeme akoby o také virtuálne body a víťazstvá potešia, no chýba tomu emócia a nie je to futbal v pravom slova zmysle. Ako klub sme pripravení pobiť sa o tretí titul v rade a o športové ciele, a taktiež akokoľvek prispieť k aktivitám, vedúcim k návratu ľudí na štadióny, hovorí Ivan Kmotrík ml., ktorý reagoval aj na tému, ktorá fanúšikov a médiá prirodzene zaujíma, a tou je budúcnosť Dominika Greifa. Klub celú situáciu už podrobne vysvetlil v stanovisku. „Dominik Greif je naším hráčom a súčasťou kádra A-mužstva. Jeho nasadenie do zápasov je plne na rozhodnutí trénera.“

Slovan začína v sobotu o 16.00. aj pred kamerami RTVS v Ružomberku. Na jeseň nad Ružomberkom zvíťazil doma vysoko 5:0. Ružomberok však doma získal 16 z 22 bodov a na domácej pôde podľahol len Trnave (0:1). „Domáci zápas bol výborný, dali sme rýchle góly, čo nám po prestávke pomohlo. V Ružomberku nás čaká úplne iný zápas. Budeme hrať vonku a v podmienkach, ktoré úplne neprajú futbalu. Nehľadáme a nebudeme hľadať žiadne výhovorky, pre všetky tímy je to v tejto tuhej zime rovnaké. Stále sa chceme prezentovať naším štýlom hry, ktorý máme vžitý. Samozrejme, niečo budeme musieť prispôsobiť podmienkam či terénu,“ povedal tréner Darko Milanič a dodal :„Chceme pokračovať vo výkonoch a výsledkoch zo záveru uplynulého roka. Úspešný štart do jari je veľmi dôležitý. V neľahkých podmienkach budeme potrebovať tímový duch a ochotu pomôcť jeden druhému.“

Tréner belasých nemôže počítať s viacerými hráčmi. „Pre zranenie nám chýba Michal Šulla. Nono Villar bol pozitívne testovaný na Covid-19, čiže tiež s ním nemôžeme počítať. Len individuálne trénuje Ondřej Petrák. Filip Lichý vo štvrtok netrénoval, na zápas by však mal byť pripravený. Pre kartové tresty nám budú chýbať aj Myenty Abena a Joeri de Kamps,“ vyhlásil Darko Milanič.

Namiesto vykartovaných hráčov, resp. tých, ktorí ešte nie sú pripravení na 90 minút, dostanú šancu iní futbalisti. „Budeme mať nový stred poľa, zatiaľ sme tam najčastejšie hrali s dvojicou Joeri de Kamps – Nono. Hráči, ktorí dostanú teraz šancu, vedia, že musia podať dobrý výkon, aby si svoje miesto zastali. Nepochybujem o ich motivácii a som presvedčený, že to bude v poriadku,“ uzavrel Darko Milanič.

FOTO: skslovan.com

Pridaj komentár