CSKA ukončila sériu v najkratšom možnom čase, Slovan sa za svoj výkon hanbiť nemusí

HC Slovan Bratislava – CSKA Moskva 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Góly: 13. T. Surový – 43. A. Radulov (Svetlakov, Kiselevič), 46. S. Da Costa (Hjalmarsson, A. Radulov), 60. Zajcev (A. Radulov, Blažijevskij)

Slovan: Brust – Kundrátek, Barker, Starosta, Švarný, Ľ. Višňovský, Sersen, V, Mihálik, M. Rosandič – L. Kašpar, Viedenský, V. Nedorost – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – L. Nagy, T. Surový, Bartovič – J. Šiška, Lušňák, Skalický

CSKA: Sorokin – Zajcev, Denisov, Kutuzov, Kiselevič, Sergejev, Panin, Blažijevskij – A. Radulov, Muršak, S. Hjalmarsson – Pihlström, M. Juňkov, Žarkov – Telegin, S. Da Costa, Kugryšev – Mamin, Stoľarov, K. Petrov – Svetlakov

Rozhodovali: Boman, Cyplakov – Metaľnikov, Sirotkin Vylúčenia 7:9, navyše: Sersen 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku – K. Petrov 10 min za narazenie zozadu, Presilovky 0:0 Oslabenia 0:0, Diváci: 10 055

Diváci sledovali od prevej minúty rýchly hokej. Slovan ustál postupne presilovku po Švarného faule, neinkasoval ani v dlhej päťminútovej presilovke, v keď bol vylúčený Sersen. Pre obrancu Slovana sa zápas predčasne skončil. Belasí sa za pomoci skvelého Brusta tomuto oslabeniu ubránili. V 13. minúte zápasu Surový poslal svoj tím do vedenia, keď strelou z uhla prekonal Sorokina

Belasí sa hneď po nástupe  z kabíny previnili faulom, čím dali hosťom možnosť otvoriť skóre zápasu. Brust si poradili so Zajcovovou strelou, dal si pozor aj na Maminovu šancu. Slovan svoje presilovky nevyužil. V závere tretiny mohol zvýšiť Višňovský.

CSKA máva silné  tretie treiny, čo potvrdila aj vo štvrtom zápase. Začala náporom, aby troch minútach Radulov nechytaľným tečom vyrovnal. Tento gól  hostí povzbudil, aby súhru prvého útoku zakončil Da Costa. Tento gól belasých šokoval, dlhší čas sa nedokázali dostať do čistej gólovej šance.Hráči súpera umne bránili, aby v samom závere poistli svoje vedenie gólom do opustenej brány. Pre Slovan sa sezóna 2015/2016 skončila.