Do Slovana mieri hráč s bohatými skúsenosťami zo zámoria a KHL

Ďalšou posilou Slovana je kanadský center so skúsenosťami z KHL a zámario. Martin St.Pierre. Ten sa do Bratislavy presúva po mesačnom try-out kontrakte v tíme DVTK Miskolc. Zmluvu s belasými podpísal do konca aktuálnej sezóny. Fanúšikovia Slovana si ho môže pamätať z jeho účinkovania z dresov Medveščak Záhreb, Admiral Vladivostok, Kunlun Red Star a najmä Barys Astana (Nur-Sultan). V KHL si Martin St. Pierre pripísal počas piatich sezón v 241 zápasoch celkom 130 bodov. 

Martin St. Pierre (nar. 11. augusta 1983) má bohaté hráčske skúsenosti a napriek svojmu vyššiemu veku môže priniesť do ofenzívy Slovana potrebnú kreativitu a zaujímavé riešenia herných situácií pred bránkou súpera.

„Na príchod Martina St. Pierrea sa veľmi teším, verím, že jeho tvorivé schopnosti a skvelú časovanú prihrávku dokážeme využiť najmä v presilovkách, ktoré nám v doterajšom priebehu ligy veľmi nevychádzali,“ povedal pre klubový web Roman Stantien.

St. Pierre je vlastníkom kanadského, ako aj kazachstanského pasu. V najlepšej lige sveta NHL nastúpil v tímoch Chicago Blackhawks, Boston Bruins a Montréal Canadiens do 39 stretnutí pripísal si osem bodov (3+5). Viac sa mu darilo v AHL, kde vystriedal niekoľko tímov, v 625 dueloch zaznamenal úctyhodných 610 bodov (168+442)

Foto:Vincent Éthier)

Pridaj komentár