Dva zápasy, šesť bodov

Hokejisti Slovana majú za sebou úspešný mini trip. Predstavili si na ľade CSKA Moskva a Severstaľu Čerepovec. Proti súperom, ktorých belasí dokázali na domácom ľade zdolať. Na trip necestovali viacerí hráči. Pre zranenie ostali doma Václav Nedorost a Andrej Šťastný. Po dohode zostal doma aj Ľubomír Višňovský.

V oboch týchto zápasoch stál v bránke Michael Garnett, ktorý dostal prednosť pred Barrym Burstom. Proti CSKA chytil všetkých 45 striel súpera, Čerepovec ho prekonal až v 53. minúte, ostatných 28 streleckých pokusov kryl. Svojím výkonom sa výrazne prihlásil o nomináciu pre ocenenia pre najlepšieho brankára za uplynulý týždeň v KHL.

Prvým súperom Slovana bola CSKA Moskva, za ktorú po kratšej pauze opätovne nastúpil Alexander Radulov. Michael Garnett si zápas vyslovene užíval, pôsobil pokojným dojmom, nevyrážal puky pred seba. Tým znemožnil hráčom CSKA dorážky. Keď sa Slovan po Viedenského góle ujal vedenia 1:0, domáci hráči znervózneli, čo bola voda na mlyn pre hráčov Slovana. Tí dobre bránili, aby v závere zápasu pečatil do prázdnej bránky víťazstvo Slovana Francis Paré. Zaznamenal tak od svojho príchodu svoj prvý gól v drese Slovana. Ako sám pre klubový web po zápase povedal:Ten môj gól do prázdnej bránky rozhodne nepatril medzi najkrajšie, puk sa mi na hokejke trochu kotúľal. Dôležité sú však tri body, teraz sa môžeme v dobrej pohode presunúť do Čerepovca. Otvoril som si v Slovane gólový účet, verím, že čoskoro príde aj druhý, tretí, či štvrtý gól.” 

pare

Do zápasu s Čerepovcom vstúpil Slovan s podobnou taktikou ako proti CSKA. Od úvodu mal proti Severstaľu viac z hry, aby sa po Miklíkovom góle dostal v zápase do vedenia. Myslím, že takto treba hrať v tejto súťaži vonku. Dobre sme bránili, súpera sme nepúšťali do nejakých väčších šancí, opäť nás podržal brankár. Tieto tri body môžu byť pre nás v konečnom zúčtovaní veľmi dôležité,” povedal po zápase strelec otváracieho gólu. Pre vyšší trest nemohol do stretnutia zasiahnuť Rok Tičar. Slovan hral disciplinovane, čím položil základ k úspešnému výsledku. Po góle Tomáša Starostu využil presilovku o dvoch hráčov. Hoci v závere stretnutia domáci znížili na 1:2, vyrovnať sa im už nepodarilo. Hrdinom aj tohto stretnutia bol Michael Garnett. Miloš Říha hodnotil trip pozitívne: „Musím za tento výjazd pochváliť celé mužstvo!” Slovan si domov odniesol vynikajúcich šesť bodov.

Slovan najbližšie nastúpi v utorok o 19.00 proti Minsku, čaká ho ďalší „šesťbodový“ zápas. Vstupenky na toto stretnutie si môžete zakúpiť v sieti ticketportál.

Pridaj komentár