HC Slovan sa predstaví na Seidenstadt Cupe

HC Slovan pokračuje v letnej príprave. Prvý prípravný duel vyhral nad Black Wings Linz 3:1. Počas víkendu sa predstaví na tradičnom turnaji Seidenstadt Cupe, kde sa okrem Slovana zúčastní domáci tím Krefeld Pinguine, 4. mužstvo vlaňajšieho ročníka DEL2, a dvaja účastníci najvyššej nemeckej súťaže DEL Fischtown Pinguins a Düsseldorfer EG. Slovan na turnaj pozval súčasný športový riaditeľ domáceho tímu a bývalý hlavný tréner Košíc a Bratislava Capitals Peter Draisaitl.

Slovan má tak na turnaji garantované dve kvalitné medzinárodné konfrontácie. Najprv v sobotu 19. augusta o 16:00 h narazí na štvrťfinalistu vlaňajšieho ročníka DEL Fischtown Pinguins zo severonemeckého prístavného mesta Bremerhaven. V nedeľu na základe výsledkov prvých zápasov bude  súperom Slovana jeden z dvojice Krefeld/Düsseldorf, hrať sa bude buď o 13:00 alebo 17:00 h.

Jedinou nevýhodou bude náročné cestovanie klubovým autobusom, do Krefeldu v spolkovej krajine Porýnie-Westfálsko je to vyše tisíc kilometrov a viac ako 12 hodín cesty.

V prvom zápase na turnaji sa hráči Slovana stretnú aj s dvomi známymi tvárami z nedávnej minulosti. Jedným z brankárov „tučniakov“ je lotyšský gólman Kristers Gudlevskisktorý v Slovane pôsobil v sezóne 2020/21 a v prvej polovici sezóny 2021/22. Ešte väčšie spojenie na Slovan má slovinský útočník Žiga Jeglič, ktorý na severe Nemecka začne už štvrtú sezónu a v Slovane pôsobil takmer štyri kompletnéi sezóny v KHL. Okrem neho tvoria menšiu slovinskú enklávu v klube aj kapitán mužstva Jan Urbas a ďalší útočník Miha Verlič. V klube je veľmi pestrá zmes legionárov, okrem Slovincov by mali nastúpiť aj štyria Dáni, traja Kanaďania, dvaja Česi a Američania a po jednom hokejistovi z Nórska a Švédska. Najproduktívnejším hráčom mužstva v uplynulej sezóne bol rodený Kanaďan s nemeckým pasom Alex Friesen, ktorý má na svojom konte aj jeden zápas v NHL za Vancouver Canucks. Celkom majú hráči Fischtownu na aktuálnej súpiske odohraných až 323 zápasov v NHL, z nich takmer o všetky sa zaslúžil 26-ročný útočník Jake Virtanen, ktorý bol v rokoch 2015 až 2021 dôležitou súčasťou tímu Vancouver Canucks.

Aj na súpiskách zvyšných dvoch účastníkov turnaja nájdeme zaujímavých a kvalitných hokejistov. Absolútnou žijúcou a hrajúcou legendou domáceho Krefeldu je dnes už 41-ročný obranca a odchovanec klubu Christian Ehrhof. V najlepšej lige sveta odohral vyše 800 zápasov, Nemecko reprezentoval na majstrovstvách sveta, olympijských hrách a Tím Európy na Svetovom pohári v roku 2016. Aktívnu hráčsku kariéru už raz ukončil pred piatimi rokmi na jar 2018, pred touto sezónu však ohlásil návrat práve v drese svojho materského klubu.

V tíme Düsseldorfer EG je sedem zámorských hráčov, z nich pre nás najznámejší je Brendan O’Donnell, ktorý v Slovane pôsobil v sezóne 2020/21. Vysokú kvalitu predstavujú aj nemeckí reprezentanti Philip Gogulla, Daniel Fischbuch, Tobias Eder a Alexander Ehl. V bránkovisku je oporou nórska reprezentačná jednotka Henrik Haukeland. Inforumej web hcslovan.sk

Program turnaja Seidenstadt Cup 2023 v Krefelde:

Piatok 18.8. / 19:30 h: Krefeld Pinguine vs Düsseldorfer EG
Sobota 19.8. / 16:00 h: Fischtown Pinguins vs HC SLOVAN Bratislava
Nedeľa 20.8. / 13:00 h: Düsseldorfer EG vs Fischtown alebo Slovan (zápas o umiestnenie)
Nedeľa 20.8. / 17:00 h: Krefeld Pinguine vs Fischtown alebo Slovan (zápas o umiestnenie)

Predbežná nominácia HC SLOVAN Bratislava na turnaj:

Brankári: Jared Coreau, Samuel Baroš
Obrancovia: Ian Scheid, Matt Murphy, Michal Sersen, Daniel Gachulinec, Michal Beňo, Ladislav Romančík, Patrik Maier, Ján Marcinko
Útočníci: Chris Brown, Zach O’Brien, Liam Pecararo, Samuel Takáč, Brett Findlay, Daniil Fominykh, Adam Lukošik, Jakub Minárik, Michal Jasenec, Tomáš Török, Samuel Petráš, Alex Výhonský, Ľubomír Fetkovič
Tréneri: Ján Pardavý, Richard Kapuš, Rudolf Jendek, Peter Kosa, Ján Kovačič, Pavol Rybár

Pridaj komentár