Hokejbalisti hľadajú formu, frustrácia vyvrcholila cez víkend

11. kolo 30.11.

HBT Slovan Bratislava – HKLM Petržalka 2:1pp (0:1,0:0,1:0-1:0)

Góly: 36. Rzavský (Runák), 42. Rzavský (Štefaňák) – 11. Bošnák (Žákovič)

Slovan: Harant – Stopiak, Furek, Post, Maňko, Lovaš, Runák, Rzavský, Biznár, Štefaňák, Krajmer, Habšuda.

Hokejbalisti sa v ostatných dvoch kolách stretli s petržalskými mužstvami HKLM a MJM. V prvom zápase si oklieštená zostava belasých nedokázala dlhý čas poradiť s kompaktnou obranou hostí, ktorá hrala nielen bezchybne, ale aj efektívne. Naopak, súper vyrážal do brejkov a po jednom z nich aj otvoril skóre. HKLM držal nad vodou skvelý brankár a aj keď HBT tlačil súpera miestami až drtivým spôsobom, gól neprichádzal. radosť prišla až deväť minút pred koncom, keď sa po vyhranom buly presadil Rzavský. Ten istý hráč napokon aj celú drámu rozhodol v predĺžení po peknej prihrávke Štefaňáka. HBT však v tomto zápase stratil bod, ktorý mu môže v konečnom účtovaní chýbať.

12. kolo 5.12.

HBT Slovan Bratislava – MJM SACC Petržalka 1:3 (1:1,0:2 -nedohrané)

Góly: 4. Lovaš (Guba) – 9. Bílik, 18. Weber

Slovan: Šebestyén (26. Harant) – Stopiak, Furek, Post, Štefaňák, Lovaš, Runák, Guba, Rzavský, Nemec, Jančovič, Habšuda, Divald, Kopecký.

V druhom zápase čakal Slovan ďalší z tímov, ktoré okupujú v tabuľke nižšie miesta a už v štvrtej minúte začal napĺňať úlohu favorita Lovaš, ktorý skóroval po peknej spolupráci s Gubom. Potom však prišli doslova temné chvíle mužstva. Súpera nedokázali vo vyložených šanciach doraziť Runák a po ňom aj Rzavský, naopak, vo vlastnom oslabení MJM vyrovnalo. Onedlho prišiel po brankárovom zaváhaní aj druhý gól a tretím sadla na mužstvo totálna „deka“. To malo za následok nešportové prejavy, ktoré sa začali množiť aj po niektorých verdiktoch rozhodcov. V čase 14:28 sa najskôr dvomi boxerskými údermi na Štefaňákovi vybúril hráč hostí, nasledoval bitka troch proti trom. Pre Slovan to znamenalo niekoľko vyšších trestov keď vzápätí dostal ďalší kvôli protestom Runák, neudržal vzápätí nervy na uzde a úderom rukavicou do tváre rozhodcu predčasne ukončil zápas…. Pre HBT to bude znamenať určite stratu bodov, pre hráča aj disciplinárny trest. 

Pridaj komentár