Juniorky obhájili titul, ženy remizovali na pôde majstra (VIDEO + FOTO)

FC UNION NOVÉ ZÁMKY – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 2:2 (1:0)

Góly: 17. Pálenčíková, 79. Koleničková – 70. Tóthová, 88. Kovaľová.

Zostava Slovana: Kubišová – Hollá (C), Juríková, Košíková, Pračková – Tóthová, Fatulová, Vojteková, Absolonová, Kovaľová – Nižňanská (87. Marková).

Záverečné kolo najvyššej futbalovej súťaže žien prinieslo atraktívny šláger dvoch najkvalitnejších slovenských družstiev. Hráčky Slovana sa predstavili na pôde, už v predstihu istého majstra, Nových Zámkov. Ako prvé inkasovali po chybe obrany Bratislavčanky, keď brankárku Michaelu Kubišovú prehodila Ivana Pálenčíková. Úroveň stretnutia postupne gradovala a diváci si na svoje prišli najmä v druhej polovici druhého dejstva. V 70. minúte Slovan síce herne nakopol vyrovnávajúci gól z kopačky Alexandry Tóthovej, no onedlho nato dostala Nové Zámky opäť do vedenia Dominika Koleničková. Tesne pred koncom súboja poslala trénerka belasých na trávnik Patríciu Markovú. Dvadsaťročná útočníčka sa hneď po minútovom pobyte na ihrisku v 88. minúte výraznou mierou podieľala na akcii, ktorá sa skončila nádherným vyrovnávajúcim gólom Terézie Kovaľovej. Slovan sa tak, po jesennom domácom víťazstve (1:0) a tejto jarnej deľbe bodov, môže v sezóne pochváliť lepšou vzájomnou bilanciou so šampiónom. Napriek tomu sa však v podaní belasých nedá hovoriť o vydarenom ročníku. Družstvo totižto nielenže nezískalo ligovú ani pohárovú víťaznú trofej, ale navyše mu hrozí, že sa v tabuľke napokon prepadne až na 3. miesto. Bardejovu totiž na predbehnutie Slovana stačí v dohrávke 13. kola na pôde Hornej Nitry získať jeden bod. Bezprostredne po stretnutí boli futbalistkám Nových Zámkov, ktoré získali už tretí titul v rade, odovzdané medaily i majstrovský pohár.

FC UNION NOVÉ ZÁMKY – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0:4 (0:1)

Góly: 10. Čopíková, 52. Hviščová, 62. Lukačiková, 64. Čopíková.

Zostava Slovana: Matúšková – Rublíková (52. L. Kovácsová), Pribilová, Čermáková, Hviščová (63. Fehérová) – Čahojová, Kopčová, Lukačiková (C), Čopíková, Horvátová – Jančová.

V následnom meraní síl junioriek zvíťazili slovanistky nad Novozámčankami bez najmenších problémov 4:0 a obhájili tak pozíciu ligových šampiónok. V šestnástich zápasoch celej sezóny dosiahli vynikajúce skóre 78:3 a body stratili len s Bardejovom pri bezgólovej jesennej remíze na jeho pôde a jarnej domácej prehre 0:1.

Radosť a majstrovský chorál Slovanistiek po zápase.

Autor článku  a FOTO :  Miroslav Vraník