Juniorky Slovana na medzinárodnom WFC Cupe

Súčasťou prípravy junioriek ŠK Slovan Bratislava na novú sezónu je každoročne aj veľmi kvalitne obsadený medzinárodný WFC Cup hráčok do 18 rokov v českom meste Slaný. Na šiestom ročníku tohto turnaja sa od 28. do 30. júla predstaví osem tímov z piatich krajín. Česko zastupujú Sparta Praha, Slavia Praha, Slovácko, Nemecko Jena a Norimberg, Maďarsko Ferencváros, Fínsko TiPS, no a zatiaľ historicky jediným slovenským klubom je Slovan Bratislava.
Všetky družstvá sú rozdelené do dvoch štvorčlenných skupín, v ktorých sa počas dvoch dní stretne každý s každým. Zápasy pozostávajú z dvoch 30 minútových polčasov. Turnaj vyvrcholí v nedeľu súbojmi o každé jedno konkrétne umiestnenie. Prvé tímy tabuliek sa stretnú vo finále, celky z druhých priečok budú hrať o bronz, tretie družstvá o piate miesto a štvrté o siedme miesto. Súperkami slovanistiek budú v skupine B postupne nemecký Norimberg, fínske TiPS a česká Sparta Praha. Belasé, ktoré obhajujú vlaňajšiu siedmu priečku, idú tento rok na WFC Cup so smelými ambíciami. „Kým v predchádzajúcich rokoch sme do Slaného išli s vekovo mladším tímom, tentokrát sme jeho zloženie podriadili snahe dosiahnuť úspech. Z deväťdesiatich percent ide o totožný káder aký sa na tomto turnaji predstavil vlani. Teraz je však o rok starší a skúsenejší. S výnimkou štyroch sú všetky hráčky slovenské reprezentantky. Aj keď si uvedomujeme, že konkurencia je veľmi kvalitná, pokúsime sa prekonať náš najlepší celkový výsledok, ktorým je piate miesto z roku 2015,“ vyjadril sa o cieľoch šéftréner ženského futbalu v Slovane Bratislava Martin Masaryk.


ZLOŽENIE SKUPÍN

SKUPINA A

JENA (Nem.)

SLOVÁCKO (ČR)

FERENCVÁROS (Maď.)

SLAVIA PRAHA (ČR)

SKUPINA B

SPARTA PRAHA (ČR)

NORIMBERG (Nem.)

TIPS (Fín.)

SLOVAN BRATISLAVA (SR)

 

PROGRAM SLOVANA

Piatok 28. 7.

16:00   Norimberg – Slovan Bratislava

Sobota 29. 7.

11:30   TiPS – Slovan Bratislava

17:00   Slovan Bratislava – Sparta Praha

Nedeľa 30. 7.

Zápas o konečné umiestenie

Slovanistky odcestovali na WFC Cup v skorých piatkových hodinách spoločne vlakom z Bratislavy.

KÁDER SLOVAN NA WFC CUP 2017

Brankárky: Dominika Rezeková, Viktória Veselská.

Obrankyne: Lucia Čermáková, Viktória Kratochvílová, Katarína Májovská, Patrícia Gašparovičová, Dominika Gašparovičová, Nina Kovácsová.

Stredopoliarky: Tereza Bednárová, Dominika Czvedlerová, Viktória Sčasnárová, Andrea Múčková, Katarána Niňajová, Nicol Chlepková.

Útočníčky: Victoria Kaláberová, Martina Šurnovská, Laura Žemberyová, Kristína Kollárová.

Pridaj komentár