Preview: ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce

V sobotu o 19.00 ŠK Slovan na Pasienkoch privíta hráčov ViOnu Zlaté Moravce. Už v piatok Podbrezová prehrala s Trnavou 1:2. Okrem belasých svoje zápasy druhého kola v sobotu odohrajú Nitra s Michalovcami, Trenčín s Dunajskou Stredou a Žilina s Prešovom. V nedeľu sa kolo dohára súbojom Ružomberok Senica.

ŠK Slovan

Slovanistom vstup do Fortuna ligy vyšiel. V prvom kole po streleckom koncerte Jakuba Mareša, autora hetriku zvíťazili v Poprade nad Prešovom 5:1.  V druhom kole privítajú FC ViOn Zlaté Moravce. Slovanu bude chýbať Marek Rigo, ktorý odišiel na hosťovanie do Senice. Do zápasu ešte nezasiahne ani Rabiu. Do zostavy by sa mohol vrátiť Kubík, ktorý v uplynulom stretnutí pre zranenie chýbal. S mužstvom po zranení trénoval aj Šefčík. Slovan v marci s týmto súperom na Pasienkoch iba remizoval 1:1, veríme, že tentokrát nezaváha, a pripíše si do tabuľky tri body.

 

FC ViOn Zlaté Moravce

V Zlatých Moravciach počas letnej prestávky nezostal kameň na kameni. Z klubu odišlo viacero hráčov,  medzi novicmi je skupina hráčov, ktorí v minulosti obliekali dres Slovana. Obranu vystužil Martin Dobrotka, kraj obrany Timotej Záhumenský, ktorý nastupoval hlavne za juniorku. V strede ihriska Cleber. Zaujímavosťou je meno Roberto Baggio, Brazílčan v drese ViOnu,  ide samozrejme o menovca nositeľa tohto slávneho mena. Nakoľko celé jeho meno znie Roberto Baggio Riebero da Costa. Zlaté Moravce si v prvom kole poradili s Ružomberkom 2:1

Moravce v príprave:

12.07.17 Z. Moravce Karvina 3 : 2
04.07.17 Z. Moravce Skalica 0 : 1
01.07.17 Brno Z. Moravce 1 : 1
28.06.17 Zlin Z. Moravce 1 : 2
24.06.17 Slovacko Z. Moravce 3 : 0
21.06.17 Trnava Z. Moravce 0 : 0

 

Rozhodujú:  Očenáš – Vorel, Chládek.

Pridaj komentár