Kam sa podela pokora pán Vandas?

V jednej z mnohých hitov Richarda Müllera sa spieva: „Len pokoj, mier a pokora, bojím sa to opakovať dokola. Veľké slova majú byť nemé, ukryté vo vnútri, v tebe i vo mne.“ Zatiaľ čo v texte sa spevák tieto slová opakovať bojí, Michael Vandas by si ich mal dať vytetovať na viditeľné miesto.

Vandas prišiel do Slovana Bratislava pred touto sezónou. Bol veľkým prísľubom. Hral dobre, bol produktívny, na tréningoch pracoval svedomito a pridával si ešte aj navyše. Odohral desať zápasov, v ktorých nazbieral 9 bodov za 4 góly a 5 asistencií. V produktivite tímu bol dokonca druhý za Tomášom Zigom. Vo štvrtok však prišla nečakaná správa. „Člen prvých dvoch formácií tlmočil vedeniu a trénerom na začiatku týždňa nespokojnosť so svojou úlohou v tíme, najmä z dôvodu nepravidelnej účasti v špeciálnych herných činnostiach i z jeho pohľadu slabšieho času na ľade. Hráč vyjadril žiadosť o predčasné ukončenie kontraktu a prechod do mužstva, v ktorom bude dostávať viac príležitostí na ľade s možnosťou zveľaďovania svojich individuálnych štatistík. Vedenie „belasých“ situáciu rieši, dovtedy sa bude popradský rodák pripravovať mimo prvého mužstva s našou juniorkou,“ píše sa na facebooku Slovana.

Čo dodať? Škoda. Vandasove slová zaváňajú akousi hrou, vysloviť po desiatich zápasoch nespokojnosť s úlohou v tíme nie je zrovna šťastné. Mužstvo sa stále formuje a sme presvedčení, že pri Vandasovej forme by sa tento šikovný útočník prepracoval tam, kam chcel. Ale kolektívny šport má svoje špecifiká. Musíte sa podriadiť tímu, taktike a ďalším veciam. Ak to dokážu hráči ako Kukumberg, Miklík, Viedenský, Zigo… Práve Tomáš Zigo pred sezónou povedal, že ponuku Slovana prijal aj preto, lebo cíti možnosť posunúť sa ďalej. Škoda, že to nepochopil aj Vandas.

Už pred sezónou sme na adresu tohto hráča počúvali, že nie je príliš vhodný do kolektívu, pretože mu chýba pokora a charakter. Ale pri skladaní mužstva v nie príliš ideálnych podmienkach na to nikto nechcel pomyslieť. Vandas bol ochotný do toho ísť, všetka česť. Ale zrazu… Každý hráč, ktorý na seba oblečie dres Slovana musí rátať s tým, že bude viac na očiach, a že bude musieť vydať zo seba viac na ľade i mimo neho. Ak toto Vandas nepochopil, potom v poriadku. Choď. Za 3 roky vystriedal 28-ročný útočník 5 klubov. Prajeme mu teda, aby aspoň ten šiesty splnil jeho požiadavky.

Pridaj komentár