Pekelný trip je minulosťou, Šiška ho vlani zvládal lepšie

Slovanisti majú za sebou najnáročnejší trip sezóny. Trasu Bratislava – Chabarovsk – Peking – Vladivostok – Bratislava zvládli bez ujmy, ale na rodnú hrudu priviezli „iba“ tri body. Stalo sa tak vďaka prvému zápasu v Chabarovsku, keď Amuru zasadili dve rany a potom ustáli záverečný nápor domácich. Prvá cesta však neprebiehala podľa ideálneho scenára. „Odleteli sme až okolo siedmej večer, pretože lietadlo malo meškanie. Do Chabarovska sme prišli tri hodiny pred zápasom, zhruba o 16:30 miestneho času,“ prezrádza útočník Juraj Šiška. Na Slovensku bolo v tom čase 7:30 ráno, let teda trval dvanásť a pol hodiny. K nemu však treba pripočítať ešte zhruba hodinovú zastávku v Ufe, kde lietadlo s hráčmi a realizačným tímom dotankovávalo palivo. Na spánok však mal náladu máloktorý hráč. „Spať v lietadle a spať v posteli je rozdiel, to poznajú všetci. Takže spánok bol aký bol, ale napriek tomu sme sa snažili aspoň niečo podriemať. Ja som pozeral filmy, ostatní chalani hrali karty. Potom sme sa ale všetci snažili aspoň trochu vyspať,“ dodáva Šiška, ktorý popisuje aj hodinovú zastávku v Ufe. „Museli sme vystúpiť a prejsť kontrolami, plus vyložiť všetky veci a vzápätí zasa naložiť, lebo sme prišli do inej krajiny.“ Cestu teda „obohatila“ aj táto nepríjemnosť, keďže hráčov tri hodiny po prílete čakal náročný súboj. „Boli sme trochu unavení, ale myslím si, že sme sa s tým vyrovnali celkom fajn. Ja osobne som sa snažil na to nemyslieť. Ten časový posun bol taký veľký, že vám jednoducho mozog nefunguje tak, ako by mal. Bol som nastavený tak, že mi proste bolo jedno, koľko je hodín, išli sme jednoducho hrať,“ opisuje 20-ročný útočník.

siska

Množstvo fanúšikov Slovana sa pred tripom pýtalo, či sa program nedal zladiť lepšie. Ale hráči to vysvetľujú jasne: „Naše vedenie a tréneri rozmýšľali dlho, ako najlepšie zladiť a vymyslieť celý program. Keby sme išli skôr, to nám rovnako nepomôže, pretože opakujem, ten časový posun je naozaj veľký a telo vám jednoducho nefunguje na gombíček, že sa vypnete a idete spať,“ hovorí Šiška o naozaj náročnej misii. Tá pokračovala hneď po zápase, kedy sa výprava presunula smer Peking. Do čínskej metropoly dorazila o piatej hodine ráno, kto si však myslí, že hráči sa potom konečne odobrali do postelí spať, ten sa mýli. „Pospali by sme si radi, ale jednoducho to nešlo. Ja som sa snažil tiež, ale u nás bolo v tom čase málo hodín a to stále máte zafixované. Takže sme sa po obede vybrali na prechádzku na Čínsky múr, niektorí zvolili návštevu zakázaného mesta. Ale prechádzka ma zmohla, takže som sa konečne ako-tak vyspal,“ pridáva ďalšie poznatky z dobrodružstva mladý rodák z Nitry. Na ďalší deň čakal mužstvo dôležitý zápas. „Na raňajky sme išli už o deviatej, lebo sme mali rozkorčuľovanie. V tom čase boli u nás dve hodiny, takže opäť sme mali ťažké ráno.“ Ak si fanúšik dokáže pospájať všetko napísané, musí mu byť jasné, že od sviežosti a spiritu mali hráči ďaleko. „Únava sa na nás nabaľovala, to je logické,“ priznáva Šiška. Po zápase, ktorý však Slovan napriek všetkým tortúram zvládol sľubne, sa hráči opäť presunuli na letisko. Aby toho nebolo málo, nemilé prekvapenie ich čakalo aj v Pekingu. Netýkalo sa však kontrol a predpisov, tie prebehli v Číne na prekvapenie štandardne. „Leteli sme opäť s meškaním, takže sme na letisku strávili čas navyše. Ale nakúpili sme aspoň nejaké suveníry a keďže chalani mali so sebou prenosný playstation, tak sa vo veľkom hralo. O desiatej miestneho času sme už boli na hoteli vo Vladivostoku, najedli sme sa a trochu si pospali. Popoludní sme už mali tréning.“ 

siska2

Na ďalší deň bol opäť na programe zápas s domácim Admiralom, kde vládla tuhá zima, ale na Rusko to tentokrát nebolo nič extrémne, mrzlo približne rovnako, ako na Slovensku. „Raňajky sme mali o deviatej,  potom bola na programe prechádzka, ale aj tak sa mnohým chalanom nedalo spať, takže niektorí boli naraňajkovaní už o siedmej. Pred obedom bola porada, potom poobedňajší spánok a nakoniec zápas,“ hovorí Šiška o poslednej zastávke na tripe. A hoci bola únava už naozaj veľká, výkonom hráči nesklamali. Najmä v závere zápasu dokonca dostali domácich pod veľký tlak, ale ten vytúžené vyrovnanie nepriniesol.

Kritický trip sezóny teda majú hráči za sebou a hoci priniesol iba jedno víťazstvo, dôležité je najmä to, že sa všetci vrátili v poriadku po všetkých stránkach. „Už minulý rok som bol na tomto tripe Novosibirsk – Chabarovsk – Vladivostok, ale vtedy to išlo všetko po poradí, a časový posun som zvládal lepšie, než tomu bolo teraz. Po príchode domov som spal prvú noc päť hodín, druhú sedem. Takže ide to dobre a verím, že noc pred zápasom potiahnem aspoň na deväť,“ usmieval sa talentovaný mladík.  Hráči dostali v pondelok deň voľna a všetci spoločne veríme, že im prospeje. Už v utorok večer totiž čaká Slovan ďalšia ťažká prekážka menom Jaroslavľ. „Verím, že sme dostatočne oddýchnutí a že sa nám podarí zvíťaziť. Naše odhodlanie je veľké,“ dodáva záverom Juraj Šiška.

 

Pridaj komentár