Bývalý hráč Slovana Cam Barker posilou Třinca

Kanadský hokejový obranca Cam Barker v minulosti obliekal dres Slovana Bratislava v KHL. V jeho drese nastúpil na 113 zápasov, pripísal si 51 bodov (11+40. ). Barker sa dohodol na zmluve s klubom HC Oceláři Třinec, kde bude hrať za Oceliarov minimálne do prvej reprezentačnej prestávky, teda do začiatku novembra.

Barker v minulej sezóne pôsobil vo fínskom Ilves Tampere., kde ale odohral iba sedem zápasov. Zvyšok sezóny vynechal.

„Pretože máme zo zdravotných dôvodov mimo hry hneď päť obrancov, čo je pre mužstvo mimoriadne zložité, keď si uvedomíte, že obvykle nastupuje v zadných radách iba šestica zadákov, museli sme byť na hráčskom trhu aktívni. Na Cama sme dostali tip, vo svojej kariére získal skvelé skúsenosti, dlho hral v NHL, KHL, vo Švajčiarsku alebo vo Fínsku. Navyše disponuje výbornými fyzickými parametrami a veríme, že nám v tomto zložitom období pomôže,“ vysvetľuje pre klubový web Třinca športový riaditeľ Oceliarov Jan Peterek.

foto: https://www.hcocelari.cz

„Prvý kontakt s třineckým klubom prišiel asi tak pred tromi či štyrmi dňami, udialo sa to veľmi rýchlo. A pretože sa cítim dobre a fit a od Tomáša Kundrátka, s ktorým som hral v Slovane, som počul o tomto klube iba samé dobré veci, ako napríklad, že je tu komfortné zázemie, ale napriek tomu rodinné prostredie, tak som nasadol na lietadlo a som tu. Cestoval som síce z Vancouveru do Třinca cez Frankfurt a Krakov celkovo 18 hodín, ale na tieto veci som zvyknutý z KHL. Dôležité je, že som tu a teším sa na prvý tréning, na prvý zápas i na celý tím,“ povedal po svojom príchode kanadský zadák.

Pridaj komentár