Preview: HC Slovan Bratislava – KHL Medveščak Záhreb

HC Slovan odohrá už piaty domáci zápas z úvodu sezóny. Prvé štyri mu nevyšli podľa predstáv, keď až trikrát ťahal za kratší koniec. V nedeľu 6.9 o 17:30 Slovan privíta svojho tradičného súpera Medveščak Záhreb. Chorváti pre mnohých prekvapujúco figurujú na popredných priečkach v Západnej konferencii. Tú vedie CSKA Moskva, má ale pred Medveďmi iba lepšie skóre.

Vstupenky na toto stretnutie si môžete zakúpiť v sieti ticketportál.

taaable

HC  Slovan

V ostatnom zápase proti Sibiru Novosibirsk belasí prišli na šesť až osme týždňov o obrancu  Juraja Valacha, ktorý si nešťastne zlomil nohu. Vedenie Slovana na túto situáciu zareagovalo angažovaním skúseného českého reprezentačného obrancu Filipa Nováka. Ten naposledy pôsobil v drese Dynama Moskva, za ktoré si v 43 zápasoch pripísal na svoje konto 18 bodov za (3+15). Podľa posledných správ by si mal premiéru v Slovane odkrútiť až na tripe. Slovan sa potrebuje pred prvým tripom proti Medveščaku Záhreb chytiť.  Pomôcť by mu mal v zostave aj špecialista na Medveďov Ladislav Nagy, ktorý v ostatnej sezóne zaznamenal proti tomuto súperovi sedem gólov. Slovan by mal dominovať na brankárskom poste, mohol by využiť tento benefit a pripísať si do tabuľky tri body.

KHL Medveščak Záhreb 

Chorovátske družstvo ťahá prvá česká formácia Mertl-Kvapil-Smoleňák. Tí uradovali aj na Slovane, keď vďaka ich produktivite Záhreb v ostatnom prípravnom zápase v Bratislave vyhral 3:1. Úvod sezóny Záhrebu vychádza nad očakávania dobre.  Zvládol domáce zápasy s papierovo slabšími mužstvami, poradili aj so silným Sibirom Novosibirsk. Lídrom tímu je so štyrmi bodmi (3+1) Stefano Giliati, Kanaďan s talianskym pasom.V ostatnej sezóne pôsobiaci vo fínskom celku Blues, kde si v 60 zápasoch pripísal na svoje konto 42 bodov za (17+25). 

Vzájomné zápasy

Ak rátame aj posledný prípravný zápas, Medveščak so Slovanom štyri zápasy v rade neprehral. V KHL má lepšie bilanciu, keď dokázal Slovan až päťkrát poraziť, iba trikrát prehral.

08.08.15 CLU HC Slovan Bratislava Medvescak Zagreb 1 : 3
04.01.15 KHL Medvescak Zagreb HC Slovan Bratislava 5 : 4
12.11.14 KHL HC Slovan Bratislava Medvescak Zagreb 1 : 2
(1 : 1)
14.10.14 KHL Medvescak Zagreb HC Slovan Bratislava 1 : 0
26.09.14 KHL Medvescak Zagreb HC Slovan Bratislava 1 : 3
24.09.14 KHL HC Slovan Bratislava Medvescak Zagreb 1 : 4
04.09.14 KHL HC Slovan Bratislava Medvescak Zagreb 5 : 2
04.03.14 KHL HC Slovan Bratislava Medvescak Zagreb 2 : 3
13.09.13 KHL Medvescak Zagreb HC Slovan Bratislava 3 : 4
(3 : 3)

 

Stretnutie vysiela od 17:25 športový kanál Sport 2

Zostava:

Brust (Garnett), Barker, Sersen – Starosta, Švarný – Mihalik, Kozák – Luža, Kašpar, Nedorost, Nagy – Jeglič, Tičar, Šťastný – Surový, Viedenský, Bartovič – Skalický, Lušňák, Skokan

Pridaj komentár