Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ!

Tréner Miloš Říha už nie je na lavičke Slovana. Jeho meno si fanúšik belasých pamätá ešte z pôsobenia v extralige, kedy svoj tím doviedol k dvom titulom. Oba mali svoju cenu, ale ten z ročníku 2004/2005 sa cení aj preto, lebo vo výlukovej sezóne sme dokázali prejsť cez Trenčín a vo finále zdolať Zvolen. Ten dokonca v rozhodujúcom stretnutí na jeho ľade.

Keď na lavičke Slovana v ročník 2014/2015 skončil Peteri Matikainen, voľba jeho náhradníka padla na Miloša Říhu, hoci podľa zákulisných správ mal byť tréner klubu Vladimír Kýhos. Všetko bolo inak, Miloš Říha sa vrátil do známeho prostredia po desiatich rokoch. Diváci naňho nezabudli, ani keď sa v Bratislave predstavil v úlohe trénera tímu súpera. Ako sám povedal, bolo pre neho zakaždým príjemné počuť, ako diváci skandujú jeho meno.

Hneď vo svojej prvej sezóne na ľavičke Slovana v KHL sa mu podarilo s mužstvom prebojovať sa do play-off. Napriek tomu, že mu CSKA vystavilo stopku v prvom kole, hra mužstva sa ľudom páčila, čoho dôkazom boli vypredané domáce zápasy. S mužstom získal 89 bodov, keď dokázal v sezóne vyhrať 21 zápasov. V druhej sezóne sa po známych problémoch so zraneniami hráčov mužstvu do vyraďovacej fázy prebojovať. nepodarilo.  Aj keď po vianociach zahájilo stíhaciu jazdu, zostalo pred jeho bránami. So Slovanom získal 85 bodov, pripísal si 22 výhier.

Keď belasým nevyšiel vstup do novej sezóny podľa predstáv, vedenie klubu sa rozhodlo s Milošom Říhom ukončiť zmluvu. Jeho meno bude napriek tomu spájané so Slovanom, s ktorým zaznamenal výborné úspechy.

 

Pridaj komentár