MFK Košice vs. ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:0)

V piatom kole domácej Fortuna ligy sa Slovan predstavil na ihrisku MFK v pozmenenej zostave s kapitánskou páskou s Jurajom Halenárom, ktorý bol strojcom víťazstva.

Stretnutie sa začalo aktívne z oboch strán. Bol to hosťujúci Slovan, ktorý v 5. minúte otvoril skóre. Bagayokov center si zrazil do vlastnej siete obranca Košíc, ale čiarový rozhodca pre offside Bagayoka gól neuznal. Košice sa snažili, boli aktívne, ale Novák si svojim pádom 11m nevymodlil…V 20.minúte dal Slovan po Bagayokovej akcií a Peltierovom zakončení už svoj druhý gól, ale ani tento gól pre offside neplatil. Košicania hrali odvážne, svoje šance nepremenili Škutka so Sekuličom. Gól mohol padnúť z nebezpečných protiútokov belasých aj do domácej siete, ale stav 0:0 platil aj po 45.minútach.

Cez polčas prišiel na miesto Bagayoka Marko Milinkovič a bol to on kto po Jablonského akcií presne prihral Halenárovi na otvárací gól. 52.min 1:0 pre Slovan. Košice cítili šancu vyrovnať, ale Novák Perniša neprekvapil. Slovan ťažil z otvorenej obrany domácich a mohol Mészárosom zvýšiť svoje vedenie na 2:0. V 66.minúte vystriedal Peltiera Pavel Fořt. Košice v priebehu dvoch minút (67´,68´) nepremenili dve sto percentné šance za čo ich Slovan potrestal. Platilo staré známe nádaš – dostaneš….Svoj druhý gól v zápase dal v 69.minúte Juraj Halenár, po presnej Fořtovej prihrávke. Košice dnes zahadzovali jednu šancu za druhou, nepresadili sa Diaby ani Bukata. V 78. minúte opustil ihrisko Juraj Halenár, ktorého nahradil Igor Žofčák. V 81. minúte po zmätkoch v obrane hostí sa o čestný gól Košíc postaral Viazanko a upravil na konečných 1:2.

Slovan tak napodobnil svojich kolegov z Hc Slovan a vezie si z metropoly východu dôležité tri body.

Góly : Halenár v 52,´ 69´ . Viazanko  81´