Slovan čaká sústredenie v Turecku

Hráči Slovana v nedeľu odcestovali na sústredenie do Turecka. V známom prostredí v Beleku neďaleko od Antalye bude mať mužstvo k dispozícii kvalitné podmienky na prípravu a odohrá štyri zaujímavé zápasy. Vo výprave je 26 hráčov vrátane viacerých dorastencov:

Dominik Greif, Matúš Ružinský, Michal Šulla, Branislav Chudík, Myenty Abena, Kenan Bajrič, Vasil Božikov, Adam Laczkó, Jurij Medveděv, Marek Mičák, Lukáš Pauschek, Vernon de Marco, Arťom Suchockij, Aleksandar Čavrič, Erik Daniel, Joeri de Kamps, Dávid Holman, Filip Lichý, Moha, Nono, Ibrahim Rabiu, Lukáš Sečanský, Vladimír Weiss, Ezekiel Henty, Alen Ožbolt, David Strelec. Lucas Lovat a Rafael Ratao sa pripoja počas sústredenia a odcestujú do Turecka. Pre zranenie zostáva v Bratislave aj mladý brankár Martin Trnovský a po zranení sa nateraz individuálne pripravuje Ondřej Petrák.

Nielen kvalitné prírodné plochy, ale aj atraktívni súperi sú prínosmi herného sústredenia v krajine polmesiaca. V priebehu dvoch týždňov sa slovanisti stretnú so štyrmi súpermi, z ktorých traja patria v rámci svojich líg medzi užšiu špičku. Mimoriadne atraktívna bude konfrontácia so Šachtarom Doneck, semifinalistom Európskej ligy 2019/20 a dvojnásobným premožiteľom Realu Madrid z prebiehajúcej edície Ligy majstrov.

„Do Turecka cestujeme s cieľom vyladiť formu na štart jarnej časti. A to docielime prípravnými zápasmi s náročnými súpermi, s ktorými sa na sústredení stretneme,“ povedal pre oficiálne web belasých tréner Darko Milanič.

Príležitosť v A-mužstve dostávajú ďalší mladí hráči z Akadémie ŠK Slovan. V nominácii na sústredenie sú traja dorastenci – 18-ročný brankár Branislav Chudík, 17-ročný pravý krajný obranca Marek Mičák a 17-ročný stredopoliar Lukáš Sečanský. „Vzali sme aj našich mladých hráčov, ktorí tak budú na sústredení súčasťou tímu a budú spolu s nami,“ hovorí tréner belasých. Nominácia troch dorastencov na sústredenie je signálom pre mladíkov v Akadémii ŠK Slovan, ktorí vidia, že po vzore Davida Strelca či Filipa Lichého sa vlastnou tvrdou prácou a kvalitou môžu prebojovať do A-tímu.

Belasí samozrejme do Turecka necestujú „len“ kvôli zápasom, ale aj pre tréningy na prírodných ihriskách, ktoré sú vhodnejšie než umelá tráva. „Opäť sa budeme venovať mixu všetkých futbalových vecí. Na tréningoch chceme hrať rýchlejšie a na menšom priestore, čím môžeme simulovať podmienky zápasu, keď tiež nemáte čas ani priestor na dlhé rozmýšľanie. Skrátime ihrisko, hráči budú mať menej času na hľadanie správnych riešení. Každý dostane v zápasoch priestor sa ukázať. Tieto dva týždne nebudú pre hráčov ľahké, ale práve to chceme. Zápasy so súpermi ako Šachtar či Dinamo budú nielen o motivácii, ale bude v nich treba vydať veľa síl. Aj to je potrebné, aby sme sa zlepšovali a vyladili formu na štart jarnej časti. Tešíme sa na ďalšiu tvrdú prácu,“ uzavrel Darko Milanič.

Sústredenie pozitívne vníma aj naša kabína. „Som rád, že cestujeme do Turecka. Čakajú nás tam náročné zápasy, ktoré nás posunú dopredu a pripravia nás na nasledujúcu časť sezóny. Tešíme sa na kvalitné prírodné ihriská a vhodné podmienky na dobrú prípravu,“ povedal stredopoliar Filip Lichý.

Program prípravných zápasov belasých v Turecku

26. januára: FK Novi Pazar (Srbsko) – ŠK Slovan

30. januára: Dinamo Moskva (Rusko) – ŠK Slovan

3. februára: Šachtar Doneck (Ukrajina) – ŠK Slovan

6. februára: FC Dinamo Batumi (Gruzínsko) – ŠK Slovan

Foto: zdroj skslovan.com

Pridaj komentár