MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1)

Viacerí fanúšikovia boli zvedaví v akej zostave sa predstavia belasí proti Ružomberku. Po treste sa do zostavy vrátil Gorosito, ktorý by mal patriť k lídrom obrany. Na hrote dostal prednosť pred Fořtom Peltier. V zápase sa objavili viacerí hráči, ktorí nefigurovali v základnej zostave proti Sparte. (Štefánik, Milinkovič a spomínaný Peltier). Možno prekvapujúco sa v domácej bráne neobjavil Matúš Pútnocký, ktorý figuroval len medzi náhradníkmi.

Góly : 37. Vavrík –  39. Práznovský  vlastný gól, 62. Peltier

MFK Ružomberok: Lešňovský – Kružliak, A. Lovás, Ondrek (58. Habánek), Práznovský – Nagy (C), Turčák, Vavrík, Janič (79. Lupták) – Mance (54. Már. Almaský), Zreľák.

ŠK Slovan Bratislava: Perniš – Jablonský, Gorosito (46. Hudák), Bagayoko, Kolčák – Grendel, Žofčák (C), Milinkovič, Štefánik (85. Lásik), Soumah (77. Halenár) – Peltier.

Rozhodca: Chmura – Hancko, Špivak

1851 divákov.

Žlté karty :  Milinkovič, Gorosito

Slovan vstupoval do zápasu prelomiť smolu a odkliať streleckú nemohúcnosť. Od úvodu zápasu držal viac loptu na svojich kopačkách. Hneď v tretej minúte po Soumahovej aktivite a Lešňovského zákroku kopali belasí roh, po ktorom ale žiadne nebezpečenstvo domácej bráne nehrozilo. Hralo sa ofenzívne na oboch stranách, do sľubnej šance sa dostal Peltier, ktorý po strete s brankárom ostal ležať na trávniku, na ktorom ležal aj Lešňovský. Našťastie obaja vstali, a pokračovali ďalej v zápase. Prvú žltú kartu videl hosťujúci Milinkovič za faul na prenikajúceho Vavríka. Domáci mali možnosť zahrávať štandardnú situáciu, po ktorej sa skóre nemenilo. Do dobrej možnosti sa dostali domáci po Janičovej prihrávke neprekonal Perniša Mance. V týchto chvíľach mali viac z hry domáci, ktorí sa pokúšali otvoriť skóre zápasu, to sa im po aktivite Vavríka podarilo. Turčákovu prihrávku zakončil iba do Perniša. Z následného rohového kopu Vavrík otvoril skóre 1:0. Už o dve minúty sa dočkal gólu aj Slovan, ktorý čakal na ligový gól 309 minút!  Z priameho kopu zatočil loptu Marko Milinkovič, jeho center si zrazil do vlastnej siete Práznovský 1:1.  V chladnom počasí viac gólov domáci diváci v prvom polčase nevideli.

Tréner Chovanec urobil cez polčas jednu zmenu,  Gorosita  nahradil mladý Hudák. Prvých desať minút druhého polčasu patrilo belasým, ale Žofčákova strela minula horný roh domácej brány. Slovan zahrával roh, po ktorom sa skóre nemenilo. Na domácej strane prišlo v krátkom čase k dvojitému striedaniu, v 54. minúte dohral Mance, ktorého nahradil Alamský, o štyri minúty Ondreka vystriedal Habánek.  Za svoju aktivitu sa dočkali belasí gólovej odmeny! Bagayoko poslal z krídla center pred Lešňovského bránu, ktorý usmernil hlavou za jeho chrbát Peltier 2:1 pre Slovan!  Ružomberok sa pokúšal o vyrovnanie, nebezpečnú Zreľákovu šancu včas zmaril  Bagayoko. Pätnásť minút pred koncom už mohol vyhrávať Slovan o dva góly. Štefánik poslal do šance Soumaha, ktorého strelu vytlačil nad bránu domáci brankár. Slovan kopal roh, po ktorom sa skóre zápasu nemenilo. Vzápätí Soumaha vystriedal Halenár. Posledné striedanie na domácej strane diváci videli jedenásť minút pred koncom, Janiča nahradil Lupták. Sedem minút pred koncom stretnutia sa do šance dostával mladý reprezentant do 21 rokov Adam Zreľák, ale Perniša neohrozil. V závere zápasu prišiel na ihrisko Lásik, ktorý vystužil stred zálohy, miesto mu uvoľnil Štefánik. Domáci boli veľmi blízko k vyrovnaniu v 88. minúte, Turčák vo výhodnej pozícii nevyrovnal. Slovan mal šťastie. Tréner Chovanec získal na lavičke Slovana prvé tri body! Verme, že belasí dnes prelomili streleckú smolu, tieto tri body treba potvrdiť v najbližšom zápase na ihrisku Spartaka Trnava!

ohlasy trénerov zdroj. skslovan.com

Jozef Chovanec (tréner Slovana Bratislava): „Pár minút sme mali v hre navrch a lepšie sme držali loptu. Súper ale hral veľmi umne a presne to, čo potreboval. Vyrážal do rýchlych protiútokov a čakal na naše chyby. My sme mali veľké šťastie v závere, že Ružomberčania nevyužili vyloženú príležitosť na skórovanie.“

Ladislav Šimčo (tréner MFK Ružomberok): “Zápas sa vyvíjal presne tak, ako sme to chceli a ako sme si predstavovali. Do príchodu Hudáka sme dokázali využiť výškovú prevahu a boli sme vo vedení. Vychádzali nám kontry i bránenie. Oba súperove góly padli po takých situáciách, ktoré sa v zápase nemôžu stať. Presne na to, sme doplatili.“

3 thoughts on “MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1)

• 26. októbra 2014 at 22:57

Takze postupne. To ze su hraci dole je ich vina a seria viac ako katastrofalnejsia im veli sa s tym pobit, co sa doteraz podla mna dialo nedostatocne.
    1. Boli sme lepsi ako RK, pretoze oni boli cajovi, tam kde su asi nebude nahoda.
    2. Kazdemu kto nas pocas serie porazil stacilo naplno behat, co domaci dnes nedokazali.
    3. Dali sme dva goly OK, ale ten zapas ma totalne nudil, vpredu to bolo bez akejkolvek myslienky, najcastejsie sa vsetko koncilo zlym rozhodnutim utocnych hracov.
    4. poslednych desat minut sme dvakrat (Bagayoko, Hudak) nabili superom na cistu golovku, hlavne ta druha ostala nepochopitelne nepotrestana.

Utrapeny vykon, slabucky super a stastie = vitazstvo 2:1

• 27. októbra 2014 at 10:26

Fresky nemôžeme hneď čakať zázraky, osobne som nečakal, že vyhráme 4:0…ale aspon sme dali gól, ten druhý si dali domáci sami….

• 27. októbra 2014 at 11:11

Tak ja som to len tak sucho skonstatoval, v podstate mi je jedno ci budeme majstri alebo na siedmom mieste, pretoze tito hraci neodvadzaju a nebudu odvadzat vsetko co v nich je. Kym sa nezmeni struktura klubu bude to len utrpenie a o vacsine hracoch ktori su zakazdym spokojni.