Minsk zdolal Slovan aj na domácom ľade

HC Dinamo Minsk – HC Slovan Bratislava 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Góly: 25. Lisovec (Klinkhammer, Gotovec), 46. Materuchin (Chenkel, N. Komarov), 57. Kulakov (Pavlovič), 60. Klinkhammer – 45. Rosandić (Petráš)

HC Dinamo Minsk: Scrivens (Lalande) – Gragnani, Korobov, Gotovec, Lisovec, Šinkevič, Chenkel, Bailen – Klinkhammer, Kovyršin, Materuchin – Ellison, Stepanov, N. Komarov – Kulakov, A. Pavlovič, S. Drozd – Kitarov, Karaban, Ambrožejčik

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Sersen, Kundrátek, Plastino, Švarný ,Bačík, Rosandič – M. Hlinka, Chipchura, Cheechoo – Jeglič, Lušňák, Kopecký – Petráš, Šiška, Vopelka

Rozhodca: Ansons, Odinš (obaja LAT) – Aľošin, Nesterov.Vylúčenia: 2:3  Presilovky: 0:0 Oslabenia 0:0.

Slovan hneď v prvom striedaní mohol otvoriť skóre. Cheechoo ani Chipchura úspešní neboli. Viac hry mali belasí, po dobrej Cheechoovej práci nebezpečne strieľal Hlinka. Domáci hrali ospalo, Brust veľa práce v prvej tretine nemal, vážnejšie musel zasahovať proti Šinkevičovej strele. V závere úvodnej časti Slovan nepretlačil puk za ležiaceho Scrivensa, v prvej časti svojho súpera prestrieľal pomer 16:6.

Druhú tretinu lepšie odštartoval Minsk. Pri signalizovanom vylúčení sa po Klinkhammerovej strele tečom pred Brustom presadil Lisovec. Už o pár minút mal Slovan veľkú možnosť vyrovnať. Hral presilovku, Sersen od modrej Scrivensa neprestrelil. Neuspel ani Cheechoo. Domáci postupne mali viac z hry, Brust dobre zasiahol pred  Šinkevičom. V polovici zaujala Hlinkova pasovačka s Lisovcom.

V tretej časti sa dlho nič nedialo, až sa podaril belasým brejk, po ktorom Rosnadič rutinerským spôsobom vyrovnal. Nerozhodný stav trval iba minútu, keď domáci kanonier Materuchin prinavrátil Minsku vedenie. 10 minút pred koncom Slovan prežil oslabenie, Pavloviča vychytal Brust, spoločne s Cheechoom si poradil aj Klinkhammerom, ktorý dostal prihrávku do jazdy. Tri minúty pred koncom pridal Kulakov tretí gól, ten musel odobriť až videorozhodca. Slovan podal snaživý výkon, v samom závere sa snažil skorigovať stav pri hre bez brankára. Stav zápasu pečatil do opustenej brány Klinkhammer.