Našiel Slovan posilu aj do útoku?

Hokejový Slovan avizuje po podpise obrancu Kundrátka ďalšiu posilu, tentokrát do útoku. Podľa našich informácií je na ceste do Bratislavy 22-ročný krídelník Marek Tvrdoň, rodák z Nitry.

Len predvčerom s ním klub zámorskej hokejovej NHL Detroit Red Wings rozviazal kontrakt. Dvadsaťdvaročný krídelník neodohral za „červené krídla“ ani jeden zápas v najlepšej lige sveta, v októbri ho vedenie preradilo z farmárskej AHL (Grand Rapids Griffins) do ešte nižšej súťaže ECHL.

V nej absolvoval v drese Toledo Walleye 23 duelov s bilanciou 8+13. Nitrianskeho rodáka si Detroit vybral v drafte nováčikov v júni 2011 v 4. kole zo 115. miesta.

V Zámorí hral okrem AHL (53 zápasov, 10 gólov a 19 asistencií) aj v ECHL (69 zápasov, 23 gólov a 35 asistencií) a WHL (119 zápasov, 56 gólov a 78 asistencií). V sezóne 2009/10 reprezentoval Tvrdoň Slovensko na svetovom šampionáte U18, na ktorom si v šiestich zápasoch pripísal na svoje konto štyri body (1+3). Navlas rovnakou štatistikou sa mohol pochváliť aj na MS U20 o dva roky neskôr. Jeho kroky potom smerovali práve do nižších súťaží v zámorí.

FOTO: Kristián Kvasnica

Pridaj komentár