Negatívna séria prelomená, Slovan triumfoval vďaka výbornej úvodnej tretine (FOTO+VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Admiral Vladivostok 4:1 (3:0,1:0,0:1)

Góly:  9. Tičar (Sersen, Jeglič), 13. Sersen (Baranka, Netík), 20. Baranka (Netík), 28. Surový (Hudáček) – 52. Lisov (Lisin, Zubov)

Rozhodovali: Bondar, Karabanov – Kučava, NovikovVylúčení: 5:7. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0.Divákov: 8902.

Slovan nastúpil proti Vladivostoku opäť bez svojho najlepšieho strelca Ladislava Nagya, ktorý laboruje so zranenou nohou. Po 90. sekundách sa v prvej veľkej šanci ocitol Nedorost, sám medzi kruhmi však nemieril presne. O minútu neskôr si tlak pripravila aj štvrtá formácia, Lunter mal ďalšiu dobrú možnosť. Následné vylúčenie na oboch stranách prinieslo hru 4 na 4 a počas nej mal blízko ku gólu Vondrka. V dobrej príležitosti však prestrelil. Po šiestich minútach viedli belasí na strely 6:1, čo iba dokazoval aktívnejší vstup do stretnutia. V ôsmej minúte si už diváci mohli zakričať gólové chorály. Tičar unikol po ľavom krídle a prestrelil Proskuryakova po prvýkrát. Slovan bol v týchto chvíľach pánom na ľade a v presilovke v trinástej minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov, keď sa opäť z ľavého kruhu nádherne trafil Sersen. Po tomto góle prišli aj prvé veľké zákroky Janusa v presilovke hostí. Tí však v prvej tretine inkasovali ešte raz. Dvadsať sekúnd pred koncom prepadla za Proskuryakova strela Baranku.

Do druhej tretiny vstúpil Admiral so zmenou na brankárskom poste, Proskuryakova vystriedal Nalimov. V 27. minúte mal Janus veľké šťastie, Sigaryovova strela sa pomaly kĺzala za jeho chrbát, obrana Slovana však odpálila puk do bezpečia. O pár sekúnd už šťastena hrala s Tomášom Surovým, ku ktorému sa po Hudáčkovej akcii dostal puk a center prvej lajny zvýšil na 4:0. Jeho spoluhráči neskôr prečkali presilovku súpera, v ktorej mal spomínaný strelec štvrtého gólu opäť ďalšiu šancu. Druhá tretina už viac gólových momentov nepriniesla, Slovan si tak pred záverečným dejstvom držal pohodlný náskok.

Tretia tretina sa už niesla v znamení toho, že Slovan mal dostatočný náskok, kontroloval priebeh zápasu a súpera nepúšťal do sľubných príležitostí. Jednu z mála šancí Vladivostoku mal Bergfors, ktorý v oslabení vypichol puk Jegličovi a rútil sa sám na Janusa. Brankár Slovana však jeho pokus chytil, no vzápätí nestačil na rýchly protiútok hostí už v rovnovážnom stave a Lisov zakončil jednoduchú kombináciu medzi betóny – 1:4. Tento gól však prišiel pre hostí veľmi neskoro, naopak, zvýšiť mohol necelých päť minút pred koncom po tvrdej strele Bartovič. Zmenu skóre však nepriniesla ani táto šanca a ani ďalšie. Slovan tak po výbornej prvej tretine konečne prelomil domáce prekliatie a zaslúžene si pripísal tri body po výhre 4:1.

Petri Matikainen k zápasu: „Doma sme v poslednom čase odohrali niekoľko nevydarených stretnutí, najmä ten posledný bol naozaj zlý. Veľmi sme po súboji s Amurom nespali, snažili sme sa mužstvo čo najlepšie pripraviť na dnešok, absolvovali sme mítingy. Doma musíme vyhrávať, aby bola dobrá atmosféra v klube, medzi fanúšikmi, v meste. Viem, o čom hovorím. Ďakujem divákom, že nás dnes opäť podporili.Odohrali sme dobre dve tretiny, som s nimi spokojný, nielen preto, že sme skórovali. Dodržiavali sme v nich systém. V tretej časti hry sme sa niekedy snažili robiť niečo iné a umožnili sme Admiralu niekoľko šancí. Vladivostok je dobrý tím a zápas nemusel byť rozhodnutý. Toto víťazstvo potreboval klub i naši fanúšikovia. Musíme pracovať ďalej na viacerých veciach.“

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“72″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“slovan admiral“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]