Niečo také som ešte v kariére nezažil, hovorí Václav Nedorost

Václav Nedorost na duel s Avtomobilistom Jekaterinburg len tak ľahko nezabudne. Dvojnásobný juniorský majster sveta, si vo svojej kariére prešiel niekoľkými zraneniami. V ostatnom stretnutí inkasoval nešetrný zákrok od Anatolija Golyševa, čoho výsledkom bol ťažký otras mozgu. Na druhý deň poskytol pre český server hokej.cz rozhovor.

„Práve idem od doktora. Absolvoval som vyšetrenia, nemám krvácanie do mozgu, vydržali aj stavce. Tak aspoň niečo,“ povedal pre spomínaný server útočník Slovana. Ruský útočník Nedorosta zostrelil v 56. minúte. Záznam potvrdzuje, že Golyšev videl, ako Nedorost bez puku opúšťa vlastné pásmo, počkal si, aby ho následne trafil ramenom do hlavy. „Ak by som mal puk a Golyšev spraví to isté, asi by to bolo čisté. Klasický strom. Ale ja som puk už dve sekundy nemal na hokejke, absolútne som na niečo také nebol pripravený,“ hovorí.

Zo zákroku si naživo nevybavuje nič, iba tma a prázdno! „Úplne som vypol. Chvíľku tam bolo bezvedomie, potom nastal zvláštny stav, kedy som vraj s okolím komunikoval, ja si z toho vôbec nič nepamätám. Aj manželka mi vravela, že na mňa hovorila. Keď o tom premýšľam, fakt nič neviem,“ dodáva.

Nedorost mal napokon šťastie v nešťastí. „Bol som na CT vyšetrení, doktori ma uistili, že by všetko malo byť v poriadku. Stačí ten otras mozgu. Nikdy v kariére som to nemal, možno iba raz nejaký slabší,“ hlási. Noc z stredy na štvrtok nebola vôbec príjemná. „Ako ma ten náraz vypol bol som mimo. Potom som sa prebral a v noci som nevedel vôbec zaspať. Zaspal som niekedy okolo tretej či štvrtej nad ránom.“

Dá sa povedať, že z toho najhoršieho je vonku, rekonvalescencia bude ale dlhá. „Bolí ma na hrudi i za krkom, trošku hlava,“ priznáva. Najbližšie obdobie musí hlavne oddychovať. „Nesmiem nič robiť, podľa doktorov sa mám vyhýbať rušným aktivitám, ako aj  púšťaniu televízie. Musíme sa dohodnúť, ako vlastne budem tráviť nasledujúce dni. Zostanem doma, pekne v kľude. Nič iného nezostáva,“ naznačuje.

„Na toho hráča nie som naštvaný.  Ak by som bol na každého, kto ma behom kariéry zranil, riešim okolo päťdesiat hokejistov,“ naznačil s nadhľadom.  O prípadnom ďalšom treste pre Golyševa rozhodne disciplinárna komisia KHL. „Takéto veci hokej prináša. Musím priznať, že podobnou ranu som nikdy nedostal. Akurát som rozprával synovi, že to bola rana ako hrom. Padol som na ľad a bol mimo. Neviem, že ma odvážali na pevnej doske, ani ako som sa dostal z ľadu, či ako do nemocnice…“ dodáva.

Zákrok od Golyševa bol zbytočný . „Prirovnal by som to k situácii, kedy brankár drží dve sekundy puk, ja k nemu dokorčuľujem a seknem ho cez ruku, pretože som ten puk videl nepokrytý. Osobne to nijak neriešim, na toho hráča nie som  naštvaný,“ opakuje. Druhý deň po zápase sa mu Golyšev ospravedlnil. Najprv cez spoluhráča Tičara, ktorý vlani hrával za Slovan. Ruský útočník neskôr poslal odkaz Nedorostovi prostredníctvom redakcii listu hokej.cz a Sport-Express. „Mrzí ma, čo sa stalo. Václavovho zranenia je mi ľúto, chce sa mu ospravedlniť,“ uviedol Golyšev. „Ďakujem. Nehnevám sa naňho. Naozaj nie,“ odkazuje útočník Slovanu. Tento výpadok je pre Nedorosta nepríjemný. Len pred Vianocami sa vrátil do zostavy. „Šesť týždňov som vynechal pre zranenie ramena, po návrate som sa do toho ešte nedostal,“uviedol Nedorost.

Pridaj komentár