Odvetný zápas Slovana proti PAOKu FC neodvysiela žiadna televízna stanica

Zástupcovia ŠK Slovan v posledných dňoch vyvíjali a stále vyvíjajú maximálne úsilie, aby si fanúšikovia Slovana Bratislava i slovenského futbalu mohli pozrieť odvetný duel s PAOK FC v priamom prenose prostredníctvom verejnoprávnej televízie. Aktuálny stav však nie je priaznivý, o čom chceme fanúšikov vopred informovať.

Slovenská strana poslala do Grécka hneď niekoľko ponúk na zakúpenie televíznych práv, posledná ponuka bola adresovaná v priebehu utorka. Gréci sa však rozhodli, že televízne práva nepredajú. Detaily sú súčasťou obchodného tajomstva, no vopred chceme zdôrazniť, že problém nebol v sume ponúkanej za televízne práva.

Stanovisko gréckej strany znie, že prenos bude v Grécku aj na Slovensku ponúknutý len prostredníctvom tzv. „pay-per-view“ platformy PAOK TV. V praxi to znamená, že každý záujemca o prenos si po zaplatení poplatku 4,99 € môže pozrieť zápas prostredníctvom internetového prenosu na PAOK TV.

Fanúšikovia Slovana si tak prenos zo zápasu budú môcť pozrieť, ale až po zaplatení poplatku 4,99 € a len prostredníctvom internetovej PAOK TV.

Priamy prenos bude po zaplatení poplatku dostupný na tomto linku: https://tv.paokfc.gr/en/video/paok-fc-sk-slovan-bratislava-live. Je potrebné sa zaregistrovať a zaplatiť cez platobnú kartu, resp. PayPal.

„Veľmi nás mrzí, ako sa zachovala grécka strana, ktorá aj napriek viacerým ponukám neposkytla na Slovensko televízne práva. Klub urobil v tejto veci skutočne maximum, inicioval ďalšie a ďalšie ponuky na zakúpenie televíznych práv, no Gréci sa jednoducho rozhodli, že ich nepredajú. Môžem však našim fanúšikom sľúbiť, že zajtra sa pobijeme zo všetkých síl aj za nich a urobíme maximum pre postup do skupinovej fázy Európskej ligy. Verím, že aj teraz bude platiť, že SPOLU SME SLOVAN a spoločne vydáme zo seba všetko, aby sme dosiahli želaný úspech. Či už nás prídete podporiť osobne do Solúnu alebo budete držať palce prostredníctvom internetového prenosu, tak vaša podpora bude opäť veľmi dôležitá a budeme ju cítiť aj na diaľku,“ vyhlásil pre oficiálny klubový web generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Zároveň chceme vopred zdôrazniť, že ŠK Slovan nemôže zo zápasu vysielať prenos prostredníctvom streamu, pretože aj na ten by sme potrebovali zakúpiť od gréckej strany televízne práva, čo taktiež nie je možné.

Pridaj komentár