Výprava Slovana odletela do Grécka

ŠK Slovan si v prvom play-off zápase Európskej ligy s PAOK FC poradil 1:0. Víťazný gól v nadstavenom čase zaznamenal Myenty Abena. Odveta je v Solúne na programe vo štvrtok o 19.00.

Do Grécka leteli slovanisti takmer v plnej sile, letelo 17 hráčov a traja brankári. Chýba len Marin Ljubičič, ktorý si odpyká trest za päť žltých kariet a v odvete nebude k dispozícii. „Niektorí hráči hlásili menšie problémy, ale verím, že do zápasu budú všetci v poriadku. Všetci si uvedomujeme, čo nás čaká. Jedna vec je tešiť sa, pretože takýchto zápasov sme doteraz veľa neodohrali, ale zároveň chceme postúpiť, takže sa nemôžeme len tešiť. Chceme odohrať jeden výborný zápas a pobiť sa o postup,“ povedal pred odletom pre klubový web tréner Ján Kozák ml.

Belasých posúva do skupinovej fázy akékoľvek víťazstvo, remíza i prehra o jeden gól s výnimkou výsledku 0:1 (v takom prípade by sa predlžovalo). „Výsledok prvého zápasu samozrejme istým spôsobom predurčuje aj naše taktické zámery do odvety. Budeme čeliť veľkej sile, nemôžeme hrať extra útočne, musíme byť koncentrovaní v defenzíve. Zároveň však nemôžeme hrať na 0:0, to by bolo veľmi zradné. Súper musí byť v strehu a cítiť, že sme nebezpeční z každej príležitosti alebo protiútoku,“ doplnil tréner Slovana.

V Grécku čaká slovanistov horúce letné počasie a určite aj búrlivá atmosféra na štadióne, ktorý by podľa posledných informácií mal byť vypredaný. Keďže PAOK nutne potrebuje vyhrať, dá sa očakávať, že predovšetkým úvodné minúty budú veľmi náročné. „Dôležité bude vydržať prvých 15-20 minút, ak to zvládneme, tak si zlepšíme naše postupové šance. Máme náskok, no určite nebudeme hrať iba defenzívne, musíme byť aktívni a nebezpeční aj vpredu. PAOK je veľký klub, ktorý má fanatických fanúšikov a vyhral sezónu bez prehry. Rovnako aj my však máme skvelých fanúšikov a túžime po úspechu v podobe postupu do skupiny. Necháme na ihrisku všetko, aby sme to dokázali,“ vyhlásil Andraž Šporar, ktorý sa významne podieľal na víťaznom góle Slovana z prvého duelu.

Na pravej strane obrany podal v prvom stretnutí bojovný výkon Jurij Medveděv, ktorý sa do odvety pozerá pozitívne. „Rozobrali sme si prvý zápas, ukázali sme si, čo bolo dobré, a čo naopak treba zlepšiť. Rovnako sme si analyzovali aj hru súpera. Určite chceme hrať poctivo v bloku, očakávame, že súper na nás vyrukuje s úvodným náporom. Nebolo by však správne hrať na 0:0, treba sa snažiť aj smerom dopredu. Nečaká nás tam jednoduché prostredie, ale nemáme sa prečo báť, veď z Tehelného poľa sme zvyknutí na frenetickú atmosféru. Túžime po postupe do skupiny,“ povedal náš krajný obranca.

Pridaj komentár