Päť postrehov zo zápasu s CSKA Moskva

Po nešťastnom piatkovom zápase, si Slovan zmeral sily s CSKA Moskva. Slovanisti si dobrým výkonom vybojovali s favoritom bod, ten druhý na svoju stranu získali v predĺžení Moskovčania. V zápase zaujal Panin, ktorý uštedril čiarovému rozhodcovi úder do tváre, za čo si vyslúžil trest do konca zápasu.

Rozdelená dvojica

Od úvodu sezóny Miloš Říha stavia útoky na súhre osvedčených dvojíc, ku ktorým často hľadá tretieho parťáka do formácie. Prvýkrát v ročníku nenastúpili bok po boku Taffe a Cheechoo. Taffe sa postavil medzi Jegliča s Nedorostom, Cheechoo sa zaradil k Viedenskému so Šťastným. Pri presilovkách si Taffe vymenil miesto s Viedenským. Táto zmena sa ukázala ako dobrý ťah, v hre 5v5 tieto útoky často dokázali svojho súpera pritlačiť. Či to bude mať pokračovanie aj v budúcnosti ukáže samotný zápas.

Rozdielne prvé dve presilovky v zápase

Rozhodcovia si v stretnutí hanbu nespravili. Pískali na ich pomery dobre, zahanbiť sa v tomto stretnutí nenechali ani čiaroví, ktorí dvakrát v zápase odpískali technický priestupok v podobne šiestich hráčov CSKA na ľadovej ploche. Rozhodcovia hneď za prvý Lužov zákrok poslali Slovan do oslabenia. To Slovanu vyšlo výborne, perfektne korčuľoval so súperom, nepúšťal ho do zakončenia, čoho výsledkom  bola nula v kolonke striel CSKA počas prvej presilovky. Keď neskôr fauloval v útočnom pásme Mursak, mali možnosť hrať početnú výhodu aj domáci. Tí sa podobne ako CSKA v ich výhode nasťahovali do pásma, zatlačili súpera, aby sa samotný Cheechoo dostal do šance, puk nedokázal ani na trikrát prepasírovať za Sorokinov chrbát. Ak by svoju tretiu strelu nemieril do betónu už ležiaceho brankára, ale zdvihol do odkrytej brány mohlo byť 1:0. Slovan napokon počas tejto výhody vyslal na bránu súpera štyri strely.

Strely do hrude

Najväčšou slabinou Slovana v ostatných zápasoch nie sú vylúčenie, ale koncovka. To, že sme dokázali s CSKA držal krok v počte striel 29:34, svedčí to aj o tom, že zápas bol vyrovnaný, ale zakončenie z hokejok našich hráčov smerovalo často do Sorokinovej hrude. Podobným spôsobom sa prezentovali aj hráči CSKA, Brust nemal z ich pokusmi veľa práce. V druhej tretine ale predviedol extra zákrok, keď betónom zastavil Petrovovu strelu. Ako trafiť do priestoru brány a nie do hrude brankára ukázal pri vyrovnávajúcom góle Nedorost. Bolo to tesne po dobre zhranej presilovke Slovana, ktorej ku úplnej spokojnosti chýbal iba gól. Celú gólovú akciu odštartoval prihrávkou na modrú Brust, kde si puk vymenil Viedenský s Jegličom, ktorý unikol po pravom krídle, aby ideálne načasoval prihrávku na zakončujúceho Nedorosta.

Obranná a útočná hra CSKA

CSKA v lige neinkasuje veľa gólov. Má kvalitných brankárov, ktorým pomáha pred nimi brániaca pätica hráčov. Výborne čítajú hru, zachytávajú útoky v strednom pásme, hokejky majú na ľade, čím blokujú súperove prihrávky. Keď sa už dopustia chyby, majú za sebou spoľahlivého brankára. Podobným spôsobom hrajú aj v útočnom pásme, kde dobre napádajú rozohrávku súpera. Bolo pre Slovan na škodu veci, že dokázali potrestať chyby Slovanu v tomto zápase. Špecialista na Slovan Petrov sa pri ponúknutej šanci neunáhlil, svoj švih upratal do ľavéhohorného rohu.

Parádny vstup do tretej tretiny

Keď na kocke svietil po druhej tretine nerozhodný stav 1:1, diváci boli plní očakávaní, aký hokej uvidia v tej záverečnej. Slovan do tretine vstúpil bez rešpektu, s cieľom rozhodnúť zápas vo svoj prospech obrátiť stav na 2:1. Kapitán CSKA Denisov si za svoj zákrok na Jegliča vyslúžil okrem dvoch minút aj desaťminútový trest. Slovan tlačil, k druhému gólu bol blízko, stroskotával na výborne chytajúcom Sorokinovi.  Keď nevyužil ani druhú presilovku v krátkom čase prišiel trest v podobe zlepšenej hre a napádaní CSKA, ktorá cítila po ubránení spomínaných presiloviek Slovana šancu na rozhodujúci gól ešte v riadnom hracom čase. Od 48. minúty donútila Slvoan k vyhadzovaniu pukov zo svojej tretiny. V predĺžení napokon dosiahla svoje, keď obranca Naumenkov rozhodol.