Päť postrehov zo zápasu proti Spartaku Trnava

Očakávané 129 derby Slovana s Trnavou veľa gólov neprinieslo. Potvrdila sa stará známa pravda, ktorá hovorí: „derby nemá favorita“. Prítomní diváci sledovali priemerný ligový futbal bez vyložených šancí na oboch stranách, jedinú takú príležitosť mal Filip Ďuriš, ktorý sa mohol stať v 85. minúte hrdinom zápasu.

Prvý gól zápasu

Samotný Erik Čikoš pred zápasom povedal, že prvý gól v stretnutí veľa napovie. To, že ho dostane Slovan, si neprial ani on, ani domáci fanúšikovia. Žiaľ, podobne ako v zápase s Nitrou belasí inkasovali ako prví, čo naštrbilo ich plány, s ktorými vstupovali do zápasu. Od štvrtej minúty musel Slovan meniť taktiku, čo mu zväzovalo nohy. Športovo treba uznať, že Miloš Nikolič to trafil pekne. Martin Krnáč, ktorý opäť dostal prednosť pred Pernišom, nemal na jeho strelu z pár metrov šancu zareagovať.

Prvá strela Slovana v zápase

Trošku nás prekvapilo, že Slovan napriek tomu, že prehrával o gól, sa len s ťažkosťou dostával do zakončenia. Za všetko hovorí fakt, že prvý strelecký pokus do priestoru trnavskej brány prišiel v 42. minúte. Dovtedy sa Slovan bezzubo pokúšal ohroziť Kelavu, musel byť však na pozore pred Trnavou, ktorá cítila šancu pridať druhý gól. Pripomínalo nám to scenár z prvého polčasu proti Nitre. Slovan sa musí častejšie pokúšať niečo vymyslieť, prvý gól v zápase ho evidentne poslal do kolien. Jeho aktivity sa v prvom polčase končili pred šestnástkou súperovej brány.

Atmosféra na štadióne

K derby neodmysliteľne patrí aj pravá futbalová atmosféra.  Na zápas zavítalo 4353 divákov, ktorí v tradičnom derby medzi Slovanom a Trnavou prispeli k dobrej atmosfére. Treba povedať, že hostia slušne zaplnili svoj sektor, fandili svojmu tímu. Domáci sa nenechali v ničom zahanbiť. Osočovanie oboch fanúšikovských táborov je neodmysliteľnou súčasťou týchto zápasov. Slovanisti hnali svojich za víťazstvom, ktoré Slovanu ušlo v 85. minúte. Aj napriek tomu, že duel nemal víťaza, fanúšikovia, v po zápasovej ďakovačke ocenili snahu belasých. Hráčom pripravili po zápase bengálske ohne, ktorými zakončili zápas Slovana s Trnavou.

Slabá koncovka

Dalo by sa povedať, že okrem zápasu s Nitrou, je koncovka momentálne najväčším problémom Slovana. Spomínali sme to v zápase so Žilinou, kde vďaka slabej koncovke ťahali belasí za kratší koniec povrazu. Máme za to, že Slovan má v útočnej fáze viacero šikovných hráčov, ktorým to tam nepadá. V ostatnom zápase v Zlatých Moravciach sami hráči priznali, že vyťažili z minima maximum. Proti Trnave si moc čistých streleckých príležitostí belasí nedokázali vytvoriť. Okrem jediného gólu v zápase, ich musí mrzieť už niekoľkokrát spomínaná šanca Ďuriša. Aj proti Trnave sa hralo na ťažkom teréne, hráčom chýbal na kopačkách väčší pokoj, šance sa rodili ťažko.

Lavičky oboch aktérov

Pri pohľade na lavičky oboch súperov bolo zrejmé, že belasým chýbajú viacerí hráči.  Posúďte sami. Slovan mal na striedačke mladých hráčov : Niňaja, Gašparoviča, Kotulu, Čermáka, Ďuriša, Lásika a do brány bol pripravený Perniš. Pre trest za dve žlté karty chýbal Peltier, ktorý v posledných zápasoch ukazoval, že má čo tímu ponúknuť.  Na striedačke nebol ani Soumah, ktorý sa naposledy na trávniku objavil proti Žiline. Trénerovi Chovancovi teda chýbali na striedanie skúsenejší hráči typu Roba Vitteka. Na trnavskej strane figurovali na striedačke hráči ako Vlasko, Casado Čarnota, ktorí majú v lige odohraných viac ligových zápasov, ako spomínaná omladina na lavičke belasých.

2 thoughts on “Päť postrehov zo zápasu proti Spartaku Trnava

 • 11. marca 2015 at 17:53
  Permalink

  Toto má byť ten behavý Chovancov futbal? Ak áno, tak zbohom. Chaotické pobehovanie hráčov po ihrisku, ani náznak stopy po kombinácii. Už roky nemáme v strede poľa špílmachra. Naposledy to bol Krištofík a ešte teraz sem dovlečú naspäť aj toho srbského lenivca Milinkoviča, brzdu útoku. Na toto sa ozaj nedalo pozerať, hanba.Akí majitelia takí hráči.

 • 11. marca 2015 at 20:26
  Permalink

  Skúsil by som dať chalanom viac priestoru na presadenie sa bez kritiky. Omladenie, ktoré nastalo, resp. vyriešenie hrubých chýb ktorých sme sa dopúšťali celé roky dozadu majú teraz možno za následok, že nebudeme spokojní s hrou, ostáva veriť, že toto je budovanie kádra pre nový štadión. Chcenie tam vidno je, to je povinnosť, ale aj dobrý základ. Kvalitu ešte nemáme, to je zatiaľ vidno.
  Milinkovič tú kvalitu naopak má, že sa budeme musieť modliť aby v deň zápasu vstal pravou nohou je vec druhá 😀

Pridaj komentár