V dohrávke 14. kola sa v derby body delili

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 1:1 (0:1)

Slovan : Krnáč – Čikoš, Gorosito, Saláta, Jablonský – Dobrotka (56. Ďuriš), Simovič – Mészáros (86. Lásik), Štefánik (90.+ Niňaj), Kubík – Zreľák

Trnava Kelava – Janečka, Nikolič, Bortel, Čonka – Greššák (67. David Casado)- Sabo, Hlinka, Sládek (66. Vojtuš), Cleber (88. Vlasko) – Mikovič

Rozhodovali: Vnuk – Benko, Lieskovský

Žlté karty : Zreľák, Simović, Kubík – Bortel, Čonka, Hlinka, Mikovič

Diváci:4353

Slovanu nevyšiel úvod zápasu. Prvý roh v zápase kopali hostia, po skrumáži a odrazenej lopte poslal Trnavu v 4.minúte do vedenia stopér Nikolič. Tento gól Slovan prekvapil, hneď od úvodu musel otáčať zápas. Gól pomohol Trnavčanom, ktorí mali loptu častejšie na svojich kopačkách. Slovan sa snažil prekvapiť trnavskú obranu z priamych kopoch po centroch z pravej strany, tí však Slovan vystavovali do ofsajdu. Hral sa medzišestnáskový futbal, bez priameho ohrozenia brankárov na oboch stranách. V 25. minúte domáci fanúšikovia odpálili pyrotechniku, pre dym sa zápas chvíľu nehral. Trnava kopala v krátkom čase dva priame kope, loptu poslala do šestnástky, ale druhý gól nepridala.Keď Mészárosovu strelu v 45. minúte vyrazil Kelava na roh, odchádzala Trnava do šatní s jednogólovým náskokom.

Druhý polčas začali belasí aktívne, túžili čím skôr vyrovnať. Trnava pohrozila z pravej strany, ale Krnáč strieľaný center vytlačil na roh. Slovan sa snažil o vyrovnanie, posielal centre do šestnástky, ktoré pozorne hrajúca obrany Trnavy odvracala. V 56.minúte nahradil kapitána Dobrotku mladý Ďuriš, ktorý priniesol do hry viac pohybu. V 62. minúte sa diváci na Pasienkoch dočkali zaslúženého vyrovnávajúceho gólu. Po Zreľákovej výbornej prihrávke sa Kubík nemýlil 1:1. Slovan bol pri chuti, ale musel si dávať pozor na obranu.  Trnava hrozila hlavne po krídlách. V 85. minút mohol Ďuriš po Zreľákovej prihrávke poslať Slovan do vedenia. V brejku si však loptu moc predkopol, brankár Kelava jeho šancu zmaril. Zápas sa tak skončil remízou 1:1.

Tréner Chovanec k zápasu :„Touto cestou sa chcem poďakovať našim fanúšikom. Prišlo ich dosť a povzbudzovali nás do konca zápasu, čo si veľmi vážime. Stretnutie malo typický charakter derby. Hralo sa vo veľkom tempe, s nasadením a bojovnosťou, na ťažkom teréne sme ani nemohli očakávať technický futbal. Oba tímy dnes chceli vyhrať, šancí sme možno mali o niečo viac, ale remíza je spravodlivá. Vedeli sme, že Trnava má veľmi dobré štandardné situácie. V úvode jednu využila, čo náš výkon ovplyvnilo. V prvom polčase sme neboli dostatočne dôslední, až v jeho závere sme si vytvorili prvú čistú šancu. Cez prestávku sme verili, že sme schopní s nepriaznivým stavom niečo urobiť. Dali sme vyrovnávajúci gól, škoda, že Ďuriš v závere nepremenil veľkú príležitosť.“