Päť postrehov zo zápasu s MFK Ružomberok (VIDEO)

ŠK Slovan Bratislava zaznamenal jedenáste víťazstvo v rade, keď na Tehelnom poli pred 6845 divákmi zdolal MFK Ružomberok. Diváci po výsledku 3:2 videli päť gólov.

Gól po nezištnej prihrávke

Prvých osemnásť minút sa nieslo v pokojnom duchu. Mužstvá sa navzájom oťukávali, hoci v ôsmej minúte hlavičkoval do brvna Šporar. Jeho chvíľa prišla v 19.minúta. Presnou strelou nedal brankárovi Macíkovi šancu. Nás však zaujal zrod celej akcie. Tú vymyslel Rabiu, ktorý narušil postupnú akciu Ružomberka, získanú loptu okamžite poslal na kanoniera belasých, ktorý už vedel ako s ponúknutou príležitosťou naložiť.

Malý veľký muž

Počas odchodu z ihriska si Ibrahim Rabiu od divákov vyslúžil potlesk. V 81. minúte ho na ihrisku nahradil Nono. Po dlhom čase nastúpil do zápasu od prvej minúty. Hoci je iným typom hráča ako De Kamps, na ihrisku ho bolo vidieť. Bojoval, pripravoval šance, zviedol nespočetný počet osobných súbojov. V prvom polčase predviedol ukážkový šprint a návrat, po ktorom prerušil brejk súpera, naopak, vyslal do protiútoku Dražiča.

Skvelá atmosféra na tribúnach

Slovan na Tehelnom poli nastúpili na štyri zápasy a všetky vyhral. Hoci proti Ružomberku prišlo zatiaľ najmenej divákov, tréner Ševela je rád, za každého fanúšika, ktorý príde podporiť Slovan. „Sklamaný z počtu divákov nie som, máme Veľkú noc, niektorí ľudia boli mimo Bratislavy. Berieme to tak, ako to je. My sa snažíme ľudom predvádzať atraktívny futbal. Ľudia videli pekné góly, my sme radi, keď ich vieme potešiť výhrou,“povedal po zápase kormidelník belasých. Diváci si zápas užívali, hráčom pripravili skvelú atmosféru, tento chorál bude parádny pri plnom štadióne. Nám sa pri jeho sledovaní podarilo zachytiť Dražičov gól:

Netradičné striedanie

Už pred zápasom bolo avizované, že v základnej zostave príde k zmenám. Miesto Mohu nastúpil na krídle Dražič, ktorý podobne ako Rabiu patril k najlepším na ihrisku. Svoj dobrý výkon korunoval gólom. Ten mu ako na podnose pripravil striedajúci Moha, ktorý prišiel na ihrisko už v úvode druhého polčasu. Nahradil Čavriča, nevšimli sme si, že by sa však srbský krídelník počas prvého polčasu zranil. „Čavriča trápi astma, sťažoval sa, že sa mu ťažšie dýchalo, je teraz také obdobie, musí si tým prejsť preto sme sa rozhodli striedať už počas polčasovej prestávky“, zdôvodnil tento krok Martin Ševela.  Čavrič v prvom polčase po krásnej prihrávke od Šporara trafil brvno.

Tri šance a gól

Ružomberok dostal v lige iba 25 gólov, čo je výborná vizitka defenzívy mužstva. Navyše v jarnej časti Liptáci inkasovali iba dvakrát. Slovan im dokázal v nedeľu dať tri góly, ale hostia dokázali defenzívu belasých prekonať dvakrát. Už v prvom polčase sa najprv zastreľoval Gál-Andrézly, keď v sľubnej šanci mieril nad. Po ňom sa v dobrej šanci ocitol aj Kmeť či Qose. Tieto šance síce gólom neskončili. Hostia sa ale svojho gólu dočkali, keď Kružliak hlavou vyrovnal.Pre úplnosť dodajme, že Jedinák v samom závere zápasu korigoval na konečných 3:2.