Po sympatickom výkone sa belasé lúčia so sezónou

BK Slovan Bratislava – MBK Ružomberok 54:73 (18:13, 16:13, 10:18, 10:29)

V druhom  play-off zápase narazili v Dome športu na seba domáci BK Slovan a hosťujúci favorit z Ružomberku. Slovan nastúpil bez zranenej Simony Marcovej a Sandry Hujsiovej. Po prvom prehratom zápase 56:68 sa snažili domáce od prvých minút zabojovať o dobrý výsledok. Ružomberok išiel do vedenia po úspešnej trojke. Slovan odpovedal vo štvrtej  minúte rovnakou mincou, keď Saša Riecka poslala Slovan prvýkrát v zápase do vedenia 5:3. Oba celky pristupovali k zápasu zodpovedne, dlho bol stav vyrovnaný. V závere prvej štvrtiny od stavu 13:13 skórovali iba Slovanistky. Opäť to bola Saša Riecka, ktorá po trojke pridala aj kôš za dva body, ktorým uzavrela stav zápasu po prvej časti na 18:13.

V úvode druhej štvrtiny sa dostala do brejku Žofia Zarevúcka, ktorá poslala Slovan do sedem bodového trháku. Po dvoch neúspešných trojkových pokusoch zo strany Slovana, sa ujala v 14. minúte stretnutia tretia trojka Saši Rieckej v zápase, po ktorej Slovan viedol 23:15. Slovanu sa v tejto pasáži zápasu darilo doskakovať lopty pod vlastným košom, čím sa dokázal Ružomberku vzdialiť na rozdiel 12 bodov (29:17). V 17. minúte sa bratislavským divákom pripomenula „Ruža“ úspešným trojokovým pokusom.  Slovan mal zápas pod kontrolou, dokázal si udržiavať  sľubný náskok. Polčas vyhrali belasé o osem bodov 34:26.

Po prestávke zmenil Ružomberok taktiku, začal Slovanistky napádať hneď pri rozohrávke, čím nútil hráčky Slovana k chybám. V 22.minúte  viedol Slovan iba o dva body, tréner Rakočević reagoval oddychovým časom. Ten belasým pomohol, po trojke Bibiany Kalafutovej, viedol Slovan 37:32. V 24. minúte sa zranila Ružomerčanka Kmeťová, ktorú museli na palubovke ošetrovať. Dlhší čas sa nehralo, čo vyviedlo belasé z tempa. Ružomberok postupne znižoval stav stretnutia, aby na konci tretej štvrtiny vyrovnal na 44:44.

Pred záverečnou časťou bolo všetko otvorené. V poslednej časti zaujalo viacero sporných momentov zo strany rozhodcov, ktorí boli najslabším článkom zápasu. V 32.minúte mal Slovan už päť faulov, čo Ružomberok využil na zvrátenie skóre na svojmu stranu. V priebehu pár minút viedli hostky už 53:46. Tréner Rakočević si zobral oddychový čas, počas ktorého svojím hráčkam „vyčistil žalúdky“. Slovanu tento oddychový čas pomohol, v 35 .minúte prehrával iba o bod 52:53. Po jednom zo sporných momentov, krivdu neuniesol temperamentný Rakočević, ktorého rozhodca za protesty vylúčil. Navyše Slovan prišiel aj o Hanu Križmovú, ktorá sa pri útočnom faule hostí zranila.Tento moment ovplyvnil celé stretnutie. Ružomberok mal prvý faul až v 37 minúte zápasu. Slovanu za dnešný výkon patrí poďakovanie, je škoda, že museli do zápasu zasiahnuť rozhodcovia.

Slovan po prehre  54:73 ukončil sezónu na konečnom šiestom mieste, v play-off podľahol Ružomberku 0:2 na zápasy.

Najlepšou strelkyňou Slovana bola so 16 bodmi Saša Riecka, na strane Ružomberku Zuzana Lázárová s 19 bodmi.

Danilo Rakočević : „Dnes rozhodli rozhodcovia, čo som nechcel povedať po sobotňajšom zápase v Ružomberku. Ich výkon v poslednej štvrtine bol hanbou. Posudzovanie tých istých faulov bolo posúdené iba jednostranne. Súperkám odpískali prvý faul až v 38 minúte, za celú  poslednú časť iba dva fauly. Nechcem sa k tomu viacej vyjadrovať. Beriem prehru aj na seba, bola to moja chyba, že som sa nechal vylúčiť. Som temperamentný tréner, nechcel som dovoliť, aby takto okato proti Slovanu niekto pískal. Inak som so svojimi hráčkami veľmi spokojný. Odohrali sme obidva zápasy  v dobrom nasadení. Som hrdý na ne ako sa k zápasom postavili a aké podali výkony. Ku koncu zápasu rozhodla aj kondícia. Sezóna sa dnes pre nás skončila, uvidíme, čo bude v budúcnosti, ktoré hráčky ostanú. Osobne by som rád zostal, neviem ale, či budú v klube akceptovať môj temperament.“