Po takomto výkone sme zaslúžili prehrať, zhodujú sa Zigo s Meszárošom

Slovan mal do zápasu proti Miškovcu raketový nástup. Už po 22 sekundách viedol 1:0, keď skóre otváral najlepší strelec mužstva Tomáš Zigo, ktorý krátko po zápase povedel: „Nehrali sme to, čo sme mali hrať.“ Za stavu 2:1 pre Slovan mali belasí šance odskočiť súperovi na rozdiel dvoch gólov. „Sám som mal dve dobré šance na strelenie gólu, jednu v nich presilovke, ale tie nám vôbec nešli„, priblížil Zigo a doplnil :“Musíme na nich popracovať, keďže sú v zápasoch dôležité. V piatok treba podať lepší výkon. Súper naopak svoje presilovky využíval, keďže v nich zaznamenal dva presné zásahy. Slovan v novembri prehral s DVTK na jeho ľade 6:3, tentokrát nestačil na svojho súpera ani doma. „Hrajú takým kanadským štýlom. Všetko tlačia do brány, snažia sa dorážať, veľa korčuľujú. My sme hlavne mali hrať rýchlejšie, viac s nimi korčuľovať, čo sme vôbec nezvládli“, sypal si popol na hlavu útočník Slovana.

Po zápase sedel smutný v šatni aj skúsený obranca Slovana Andrej Meszároš, ktorému sa slová hľadali veľmi ťažko :„Celé zle,“ povedal veľavravne na úvod a pokračoval :“My si niečo povieme v šatni, ale v zápase to vôbec neplníme. Hoci sme dvakrát viedli, hrali sme zle. Bola otázka času, kedy dajú oni góly a vyrovnajú. Na konci sa stalo, to čo sa stalo. Mali sme síce veľa striel, ich brankár dosť našich šancí pochytal. Rozhodli ale naše chyby v našej tretine, veľa stratených pukov a prehratých osobných súbojov.“ Slovanu nevyšiel zápas po reprezentačnej prestávke, v ktorej si jeho niektorí hráči plnili reprezentačné povinnosti. „Na toto sa nedá vyhovárať, aj náš súper mal takú istú prestávku ako my. Prehrať sa dá, ale je rozdiel ako. Takto sa nemôžeme prezentovať, a hrať hokej. Mrzí nás to hlavne kvôli ľudom, ktorí prišli na zápas“, zakončil Meszároš.