Predstavujeme nášho súpera v 3.predkole Ligy majstrov – Sheriff Tiraspoľ (Mda)

Sheriff Tiraspoľ:
Najúspešnejší moldavský klub dominuje ich futbalu už dlhých 13 rokov. Od sezóny 2000/2001 nenašiel v domácej lige takmer nikoho, kto by ho zosadil z majstrovského trónu. Iba v sezóne 2010/2011 vyhral titul v moldavskej lige Dacia Chişinău. Založený bol v roku 1996. Klubovými farbami sú žltá a čierna. Logo klubu je, podľa očakávania, šerfiská hviezda.

Za svoju krátku históriu stihol okrem 13 domácich titulov získať aj 7x moldavský pohár, 5 superpohárov a 2 poháre „Commonwealth“ hrané s tímami z bývalého Sovietskeho zväzu. Na medzinárodnej scéne sa jej podarilo v sezóne 2009/2010 dostať cez pražskú Sláviu v 3.predkole Ligy Majstrov, nakoniec vypadli v play-off (Liga Majstrov sa hrala ešte podľa starého systému) s Olympiakosom Pireus. V nasledujúcej sezóne skončili rovnako, keď najprv porazili v 3.predkole Dinamo Zahreb a v play-off vypadli s FC Basel. Pravidelne končia v 3.predkole a dúfajme, že ak budú hrať proti nášmu ŠK Slovan Bratislava, že sa tak stane aj túto sezónu. Naposledy vypadli s Dinamom Záhreb 0:3 (doma), 0:1 na zápasy.

Tím maju medzinárodný, pozostávajúci okrem domácich Moldavcov aj z Brazílčanov (až 10), Argentínčanov, Holanďana, Bulhara, Belgičana, pár Afričanov, či Srba alebo Chorváta, a i. Najlepším hráčom je 26-gólový strelec z uplynulej sezóny, Brazílčan Luvannor.

Autor článku : Michal Haša

Pridaj komentár