Preview: FK Senica vs. ŠK Slovan Bratislava

Dnes Slovan uzatvára 17. kolo Fortuna ligy na ihrisku FK Senica. Zápas je naplánovaný na 19:00.

Oba tímy momentálne prežívajú úplne rozdielnu časť sezóny. ŠK Slovan je v hlbokej kríze a nevytrhla ho z nej ani minulotýždňová výhra nad Košicami 3:0. Vo štvrtok totiž v odvete Európskej ligy UEFA opäť vyhorel, keď na horúcej pôde Sparty Praha prehral vysoko 0:4. Potešil aspoň návrat Roba Vitteka, ktorý by mohol belasých vytrhnúť zo streleckej biedy. Ak bude fit, bude opäť veľmi nebezpečný pre súperových brankárov. FK Senica naopak z posledných desiatich zápasov iba jeden prehrala a pripísala si na svoje konto 18 bodov. Prehra prišla v ostatnom kole, keď v takmer neregulárnych podmienkach v hustej anglickej hmle prehrali s domácim DAC Dunajská Streda 0:3. Vzájomný zápas týchto dvoch klubov je však veľkým strašiakom pre Senicu. Tá naposledy porazila Slovan v marci 2012 v slovenskom pohári. V lige to bolo dokonca ešte dávnejšie, v auguste 2010, čo je 13 zápasov dozadu. Ani posledný zápas, ktorý sa odohral v rámci 6. kola Fortuna ligy na Pasienkoch, im nevyšiel. Belasí poľahky porazili Senicu 4:1.

Senica má vo svojom kádri aktuálneho lídra strelcov Čecha Jana Kalabišku. Ten svojimi ôsmimi gólmi vedie tabuľku pred svojimi prenasledovateľmi o dva presné zásahy. Na súpiske sa nachádzajú aj dvaja bývalí hráči Slovana Juraj Piroška a Filip Hlohovský. Pred sezónou posilnili káder práve o spomínaného Hlohovského a takisto Tomáša Majtána zo Žiliny. Ten však od začiatku októbra absentuje pre plánovanú operáciu ramena. V príprave pred sezónou sa v kabíne dokonca objavil aj Damián Depetris, brat slovenského reprezentanta Davida.

Senica je druhým najmenej trestaným tímom Fortuna ligy po Banskej Bystrici, čo im môže v súboji proti Slovanu prísť vhod. Navyše sú doma v tejto sezóne zatiaľ neporaziteľní. Belasí sa naopak budú musieť sústrediť, aby zastavili strelca Kalabišku. V kádri však majú domáci viacerých dobrých hráčov. Slovan tak musí využiť fakt, že Senica má akýsi psychický blok, keď hrá proti Bratislavčanom. Tak ako v hokeji existuje známy „český komplex“. Dopomôže belasým navrátilec Robo Vittek k vytúženým trom bodom, ktoré tak veľmi teraz potrebujú?

Nastúpi Slovan v tomto zložení?

Perniš, Jablonský, Kolčák, Hudák, Čikoš, Žofčák, Grendel, Štefánik, Lásik, Vittek, Kubík

Ďalšie zaujímavé informácie:

FK Senica

Odohrané zápasy / počet bodov: 16 zápasov / 26 bodov

Celkové skóre: 20:19

Bilancia doma: 5-3-0 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Forma z posledných šiestich zápasov: 4-1-1 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Posledné tri vzájomné zápasy: 0-0-3 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Najlepší strelec: 8 gólov Jan Kalabiška

Najtrestanejší hráč: 4 žlté karty Juraj Piroška, Róbert Mazáň

počet žltých / červených kariet: 22/0


ŠK Slovan Bratislava

Odohrané zápasy / počet bodov: 14 zápasov / 22 bodov

Celkové skóre: 20:23

Bilancia vonku: 2-1-5 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Forma z posledných šiestich zápasov: 2-0-4 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Posledné tri vzájomné zápasy: 3-0-0 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Najlepší strelec: 5 gólov Seydouba Soumah, Juraj Halenár

Najtrestanejší hráč: 5 žltých kariet Marko Milinković

počet žltých / červených kariet: 21/2

Pridaj komentár