Napriek snahe, ťahali belasé proti Šamorínu za kratší koniec (FOTO)

BK Slovan Bratislava  vs. ŠBK Šamorín  62-73 (14:17, 23:29, 12:13, 13:14)

Hráčky hostí nastúpili na zápas koncentrovane, s cieľom odčiniť prehru so Spišskou. Úvodný rozkok vyhrala vysoká, bývalá reprezentantka Slovenska Vyňuchalová, ktorá v priebehu zápasu, robila belasým pod košom najväčšie problémy. Prvým streleckým pokusom Slovana bol úspešná trojka Križmovej, Slovan sa ujal vedenia 3:2. Škoda, že toto bolo jediné vedenie Slovanistiek v zápase, v ktorom museli doťahovať skóre. Prvú štvrtinu necitlivým pískaním ovplyvnili rozhodcovia. Už po 4 minútach mali oba celky na svojom konte o štyri fauly. Hra sa kúskovala, hráčky často hádzali trestné hody. V 7 . minúte sa podarilo belasým vyrovnať na 11:11, po peknej oku lahodiacej akcii sa podarilo Slovanu znížiť na 14:15, ale záver prvej štvrtiny, ktorá skončila 14:17 vyšiel lepšie hostkám zo Šamorína.

Do druhej štvrtiny nevstúpili belasé ideálne, súper odskočil na 14:24, tréner domácich si zobral time out. Prvý kôš z hry padol na domácej strane až polovici druhej minúty 17:27. Vzápätí Slovanu padli v priebehu pár minút dve trojky,  čím sa dostali Slovanistky späť do hry. V 16. minúte zápasu prehrávali iba o dva body 27:29. Druhá štvrtina bola bohatá na body, belasé bojovali, v koncovke nemali toľko šťastia ako hosťujúce hráčky. ktorým padali koše v čase keď sa Slovan doťahoval. Polčas vyhral Šamorín 37:46.

Podobne ako v druhej štvrtine ani v úvode tretej časti nedokázali belasé bodovať. Šamorín odskočil na 39:52. Slovanistky často zbrklo riešili situáciu v útočnom pásme, strácali ľahké lopty, za čo ich Šamorín trestal premenenými košmi. Snaha sa nedá odoprieť, ale v koncovke chýbal väčší pokoj. Slovan sa zlepšenou hrou dázal dotiahnúť na rozdiel 10 bodov, po tretej časti prehrával 49:59. Táto časť bola najchudobnejšia na počet bodov.

Do poslendej štvrtiny vstupovali hráčky BK Slovan s cieľom  čo najskôr stiahnuť 10 bodové manko. V 31.minúte prehrávali hráčky Slovana 51:59, potom však nevyužili dve super šance na dotiahnutie sa na 55:59, za čo ich súper kruto vytrestal, trojkou odskočil na 51:62.  Slovanu sa podarilo znížiť na 55:63. Nádej belasých prišla po trojke Slezárikovej, kedy si priblížili na rozdiel piatich bodov 58:63! Ako bolo spomenuté šťastena sa na belasú stranu dnes nepriklonila, súper definitívne odskočil v zápase na 10 bodov 58:68 a svoje vedenie si už nenechal ujsť. Slovan tak prehral aj druhý vzájomný zápas s týmto súperom v tejto sezóne, tentpkrát 62:73.

Slovanu dnes padlo šesť trojok z 15 pokusov, súperkám štyri z 12 pokusov. V streľbe za dva body premenili belasé 14/44 pokusov, Šamorínčanky boli úspešnejšie pomerom 19/43. V dnešnom zápase hádzali domáce 22 trestných hodov 16 premenili. Hostky dokonca 36, 23 bolo úspešných.

Napriek tomu môže Slovan tešiť výhra jeho Béčka, ktoré poobede zvíťazilo v Pezinku 67:49, v tomto zápase sa predstavilo aj päť hráčiek, ktoré nastúpili vo večernom zápase so Šamorínom ( Turzáková, Zárevúcká, Marcová, Slezáriková a Dulová)

Najlepšou strelkyňou Slovana bola s 19 bodmi Alexandra Riecka, za hostky Romana Vyňuchalová s 22 bodmi.

Tréner Rakočevič k zápasu :

„Veľmi som spokojný ako sme odohrali zápas, napriek tomu, že sme prehrali moje hráčky hrali s nasadením, bojovali. Neviem, či je to iba môj pocit, ale Šamorínu padlo veľa košov o dosku, a v záverčných sekundách. V druhom polčase sme zlepšili obranu, postavili sme zónový pressing, žiaľ keď sme hru zrýchlili nedokázali sme z nej dať koše. Nemôžem nič našim hráčkam vyčítať. Vyňuchalová a Slámová hrali dobre, v zápase sme bojovali. Najbližšie hráme v Piešťanoch, tento zápas bude pre nás dobrý tréning, ale pôjdeme tam bojovať ako tu.“

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“74″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“slovan samorin 8.11″ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]