Preview HC Košice vs. HC Slovan Bratislava

Po trojročnej odmlke sa opäť stretnú Košice s Bratislavou. V stredu 6.8.2014 si v rámci prípravného zápasu prídu fanúšikovia metropoly východu na svoje. V Steel Aréne privítajú od 17:00 účastníka KHL a svojho veľkého rivala, bratislavský Slovan.
Zápas odvysiela HUSTE.TV.

Tieto zápasy boli ozdobou našej ligy.

Stretnutie je vypredané!

Slovan cestuje do Košíc aj so svojou novou posilou Václavom Nedorostom. Tento duel bude mať špecifickú príchuť pre odchovacna Košíc Laca Nagya. V minulosti viacerí hráči obliekali dres svojho súpera. Z tých najznámejších by som spomenul Jána Lipianského, Mira Laža, Jána Tabačka, Petra Podhradského, Daniela Babku, Mareka Kolbu či Michela Miklíka.

Fanúšikovia si pamätajú hlavne finálové série zo sezón 1997/1998 a 2011/2012.

Poďme si zaspomínať na ich priebeh.

V marci v roku 1997 po údajnej samovražde zomrel vtedajší prezident Slovana Dušan Pašek. Dodnes nie sú okolnosti jeho samovraždy jasné. Pre Slovan sa črtala možnosť získať majstrovský titul po dlhých 19 rokoch. Za Slovan hrali vtedy Cíger, Kolník, Voskár, Kapuš, Iljin, Pankov, v obrane Mosnár, Jendek, Višňovský, Pukalovič a iní. V bráne bol výborný Ivo Čapek. Platilo môj dom, môj hrad, preto sa hralo až päť finálových zápasov. V košickom drese vynikali bratia Pucherovci s Rybovičom, ktorým sekundovali Plavucha, Liba a Šechný. V obrane boli Dropa, Varholík alebo Jasečko. V bránke so Šimonovičom patrili Košice spolu so Slovanom k ašpirantom na titul.

Pamätný bol stret Libu s Rusznyákom…

V poslednom zápase išlo o veľa. Najprv hlavný rozhodca Čaprnka neuznal gól Košiciam. V druhom predĺžení v elektrizujúcej atmosfére skóroval a celú sériu rozhodol Rišo Kapuš, 3:2, čím vypukol gejzír radosti na štadióne Ondreja Nepelu.

Pozrite si najkrajšie momenty tejto finálovej série

https://www.youtube.com/watch?v=9EoVxKHSfy4

Tých pamätných zápasov s Košicami bolo v extralige viac. Sezóna 2011/2012 bola poslednou pre Slovan v extralige. Už bolo jasné, že od sezóny 2012/2013 bude Slovan štartovať v prestížnej KHL.

Finále sa hralo na sedem zápasov. Slovan nepremenil doma match-ball, za stavu 3:3 cestoval do Košíc, ktoré mali všetko vo vlastných rukách. Zápas sa dostal do predĺženia, v ktorom rozhodol v životnej forme hrajúci Libor Hudáček. Slovan sa dôstojne rozlúčil s domácou ligou svojím 7. titulom.

http://www.youtube.com/watch?v=V4CpMTzMPIc

Tip redakcie : 1-4

9281_340371526121862_8007289938287317335_n

Pridaj komentár