Preview: HC Slovan Bratislava vs. Medveščak Záhreb – zápas č.5

Po dvoch nie veľmi vydarených zápasoch na ďalekom východe sa belasí opäť predstavia doma. A znova s Medveščakom Záhreb, s ktorým sa stretáva už po piatykrát, z toho tretíkrát doma. Zápas začína už v tradičnom čase o 19:00.

Čo sa udialo od nášho posledného vzájomného zápasu?

Náš posledný vzájomný zápas sa odohral takmer pred mesiacom. Vtedy sme nešťastne prehrali 0:1 v Záhrebe gólom hráča s priam neprekonateľným menom – Segal. Zaujímavé je, že tento hráč rozhodol oba zápasy, ktoré Záhreb nad Slovanom vyhral. Belasí odvtedy odohrali deväť zápasov s bilanciou štyri výhry, päť prehier a rozporuplnými výkonmi. Výbornými výkonmi sa predviedli predovšetkým v zápasoch proti nováčikovi Lada Togliatti (6:3) a Admiralu Vladivostok  (4:1) so slovenským lodivodom Dušanom Gregorom. Naopak jeden z najslabších zápasov v podaní Bratislavčanov sme mohli vidieť práve doma s najslabším tímom KHL Amurom Chabarovsk (1:3). A v neposlednom rade vzrušujúci, aj keď v konečnom dôsledku bez bodu, zápas mohli diváci sledovať v Slovnaft aréne 30.10. proti Sibiru Novosibirsk (2:3).

„Medvedi“ odohrali o jeden zápas viac s vyrovnanou bilanciou päť výhier a päť prehier. V poslednom zápase proti Metallurgu Novokuzneck rozhodli o zisku troch bodov len 10 sekúnd pred záverečným klaksónom. Dokázali tiež poraziť Traktor Čeljabinsk alebo Sibir Novosibirsk, s ktorými Slovan ťahal za kratší koniec. Naopak prehrali s Ladou či Vladivostokom, proti ktorým sme bodovali naplno. Z toho možno vidieť, že každý zápas je úplne iný. Smutné je, že belasí získali doma menej bodov ako Záhreb na klziskách súperov.

Zmeny v kádroch

Rovnako aj v kádroch oboch tímov sa od posledného vzájomného zápasu udiali zmeny. Chorvátsky tím opustil kanadský brankár Barry Brust, ktorý práve 14.10. zatiahol roletu a nepustil za svoj chrbát ani jeden puk. Predvčerom podpísal zmluvu s Yugrou a odišiel tak za lepším zárobkom (hovorí sa, že v Chanty-Mansijsku dostane 10-krát toľko, čo v chorvátskej metropole). Ako náhrada prišli dvaja iní gólmani, zatiaľ na skúšku. Švéd Mark Owuya už stihol odchytať dva zápasy. Naopak Američan Carl Heeter prišiel do Záhrebu len pred dvoma dňami. Zaujímavosťou je, že v roku 2013 bol súčasťou amerického výberu na majstrovstvách sveta vo Švédsku a Fínsku a napriek tomu, že neodchytal ani jeden zápas, zavesil si na krk bronzovú medailu. Okrem Barryho Brusta opustili tím aj Mike Hedden a Slovák Branislav Mezei, ktorý medzičasom zakotvil v extraligovej Nitre. Tím prišli posilniť Edwin Hedberg a Geof Kinrade. Medveščak tak pokračuje v trende, ktorý nastolil počas letnej prestávky, kedy vo veľkom menil káder. Slovan sa medzičasom takisto posilnil. Do tímu prišli dvaja útočníci, krídla Tomáš Rachůnek a ostrostrelec Štefan Ružička. Druhý menovaný je veľmi čerstvou novinkou v kádri, k podpisu došlo len včera. Viac o týchto dvoch posilách si môžete prečítať v našich samostatných článkoch.

Pred zápasom tak vyvstáva niekoľko otázok. Bude odchod Barryho Brusta veľkým oslabením pre Medveščak respektíve výhodou pre Slovan? Čo predvedie Štefan Ružička vo svojom prvom zápase, predstaví sa divákom gólom, ako sa na niekdajšieho obávaného strelca patrí? Rozhodne o zápase jeden z hráčov Laco Nagy – Brandon Segal? Navyše hviezdna posila nášho súpera z pred mesiaca Fín Ville Leino je zranený. Slovan už musí začať bodovať pred vlastným publikom. Dnes je na to ideálny súper, najvylučovanejší tím celej KHL. Rovnako pôjde o, ako sa hovorí, šesť bodov namiesto troch, nakoľko sa stretnú tabuľkoví súperi.

Zápasy môžte sledovať dnes pre zmenu na Sport1 od 18:45.

Zostava:

Backlund (Janus) – Sigalet, Štajnoch, Ružička, Surový, Nagy – Baranka, Sersen, Vondrka, Nedorost, Netík – Mihálik, Brejčák, Bartovič, Tičar, Jeglič – Luža, Lunter, Bližňák, Šťastný

 

Ďalšie zaujímavé informácie:

HC Slovan Bratislava

Počet bodov: 33b

Celkové skóre: 61:68

Bilancia doma: 3-1-1-6 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 1-0-1-3 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 13 gólov Ladislav Nagy

Najlepší nahrávač: 10 asistencií Ladislav Nagy

Najlepší hráč: 23 bodov Ladislav Nagy

Najvyťažovanejší hráč: 22:22 minút Michal Sersen

Najtrestanejší hráč: 51 minút Michal Sersen

Celkový počet trestných minút: 367 minút

Úspešnosť brankárov: 90,9% Jaroslav Janus, 88,4% Johan Backlund

počet strelených/inkasovaných gólov v presilovkách/oslabeniach: 20/18

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 16,7% / 85,9%

Zranení hráči: Matt Murley, Peter Ölvecký, Tomáš Starosta


Medveščak Záhreb

Počet bodov: 32b

Celkové skóre: 62:85

Bilancia vonku: 4-1-1-9 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 1-1-0-3 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 8 gólov Matt Anderson

Najlepší nahrávač: 13 asistencií Pascal Pelletier

Najlepší hráč: 19 bodov Pascal Pelletier

Najvyťažovanejší hráč: 21:44 minút Mathieu Carle

Najtrestanejší hráč: 62 minút Mike Glumac

Celkový počet trestných minút: 551 minút

Úspešnosť brankárov: 93,2% Mark Owuya, 83,9% Mark Dekanich – ani jeden však neodchytal viac ako 10 zápasov

počet strelených/inkasovaných gólov v presilovkách/oslabeniach: 19/28

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 14,6% / 82,7%

Zranení hráči: Ville Leino, Andrew Murray

Pridaj komentár