Slovan nezachytil druhú tretinu, zo Soči odchádza bez bodu (VIDEO)

HK Soči vs. HC Slovan Bratislava 4:1  (0:0, 4:0 , 0:1 )

Góly : 21. Kosticyn (Koledov, Krikunov),25.Šiškanov (Ščerbina), 28. Ľudučin (Petersson, Lapenkov), 32. Ľudučin (Krutov, Ščitov) – 50. Ružička

HK Soči: Pöpperle (Gavrilov) – Ščitov (C), Koledov, Whitney, A. Petrov, Derľuk, Wilson, Jarvinen, Morozov – Krikunov, Ignatuškin, A. Kosticyn – Ľudučin, Petersson, Lapenkov – Wärn, Krutov, Emmerton – Ščerbina, Kriukov, Šiškanov

HC Slovan Bratislava: Janus (Baroš) – Štajnoch, Sigalet, Brejčák, Baranka, Sersen (A), Starosta, Luža – Surový, Murley, Bartovič (C) – Nagy (A), Nedorost, Ružička – Netík, Tičar, Jeglič – Šťastný, Bližňák, Ölvecký

Rozhodca: Vasiliev, Olenin – Metalnikov, Sirotkin Vylúčenia:5:5, Wärn 10 minút osobný trest, Koledov 2+10, Sigalet 2+5 DKZ, 5. minút Šťastný, Ščerbina, Ščitov  Presilovky: 0:0, Diváci: 6.537 .

Prvý zápas na tripe začal Slovan oslabením, ktoré zvládol bez ujmy , len čo naskočil Starosta z trestnej lavice na ľad, vylučovalo sa na druhej strane, Slovan mak možnosť svojej presilovej hry, v ktorej zamkol domácich v tretine, ale skóre sa nemenilo. Pöpperle bol od prvých minút zamestnanejším brankárom. Slovan sa dopustil ďalšieho faulu, dlho sa v hre 5vs 5 nehralo. Belasí sa ubránili aj druhej presilovej hre.  Podobne ako Soči, svoju druhú šancu v presilovke mali aj Slovanisti, tým však prvá časť presilovky nevyšla v oslabení ohrozil Janusa Krutov. Napriek dobrej strele Netíka, Slovan svoju presilovku nevyužil. Slovan hral dobre, po aktivite štvrtej formácie, ked sa do dobrej šance dostal Bližňák, hral Slovan ďalšiu početnú výhodu, ktorú nedokázal využiť.  Strely Tičara a Sersena pokryl Pöpperle.  V závere prvej tretiny nebezpečne vystrelil Kosticyn, ale Janus bol na mieste. V prvej tretine diváci gól nevideli, škoda sa belasým nepodarilo využiť ani jednu ponúknutú možnosť.

Druhá časť začala pre Slovan zle, Kosticyn sa preklučkoval na os ihriska a piatou strelou domáceho tímu v zápase prekonal Janusa.  Hneď v zápätí Slovan zazmätkoval, Janus včas vybehol, čím zabránil druhému gólu. Belasí zaspali úvod druhej tretiny, navyše po Tičarovej sekere hrali v oslabení.  To síce Slovan ustál, ale krátko po tom ako naskočil Tičar na ľad inkasovali  druhý gól, ktorého autorom bol Šiškanov. Domácim stačili tri strely na dva góly. Domáci ožili, svojou aktivitou si vynútili tlak šance a jednu dokázali premeniť, na tri nula zvýšil Ľudučin. O pár minút bolo definitívne po zápase, domáci rozobrali belasých a Ľudučin zakončoval do prázdnej brány. Slovan pykal za svoje nevyužité šance z prvej tretiny, v polovoci zápasu prehrával rozdielom triedy 0:4! Tréner Matikainen si po štvrtom góle zobral oddychový čas. Slovan si vytvoril šancu, ale ani dvaja hráči nedokázali doraziť za Pöpperle. Leopardi boli pri chuti, vďaka Janusovi neprehrával Slovan vyšším rozdielom.

Slovan  hneď v úvode poslednej tretiny Netíkom ohrozil Pöpperleho, ten si držal čisté konto. Na gól nádeje Slovan naďalej čakal. Domáci mohli zvýšiť na 5:0, Janus však zneškodnil šancu Kriukona. Po faule na Netíka mal  hrať Slovan prvú presilovku v tretej tretine, rozhodcovia však udelelili Wärnovi 10 minutový osobný trest. Pokračovalo sa v rovnovážnom stave. V 50. minúte Slovan  znížil na 1:4, Pöpperleho prekonal Ružička. Následne hral Slovan v oslabení, ktoré trvalo len pár sekúnd, po ktorých sa sily na ľade vyrovnali. V hre 4v4 zaujala šarvátka Brejčáka s Kosticynom, ktorého  poslal Brejčák k ľadu. Keď Tičar nepremenil svoj nájazd, zápas sa dohrával. Následne prišiel atak  od Koledova na mladého Lužu, ktorého išiel pomstiť Šťastný, ku ktorému sa pridal aj Sigalet. Trestné ľavice sa zaplnili na oboch stranách. Pokraovalo sa 5vs5 na oboch stranách. Slovan až na Ružicku nedokázal nájsť recept na istého Pöpperleho. Ten v závere zápasu vychytal Sersenovu a Tičarovu výbornú šancu. Rokovi dnes nebolo súdenené skórovať, patril k najaktívnejším strelcom v belasom drese.

Slovan tak prehral ďalší šesť bodový zápas. Soči sa bodovo dotiahlo na Lokomotiv Jaroslavľ, ktorý doma prehral s Minskom 4:5.

Ohlasy : zdroj hcslovan.sk

Petri Matikainen: Dnes sme odohrali veľmi dobrú prvú tretinu, vytvorili sme si počas nej niekoľko šancí, domácich takmer k ničomu nepustili. Škoda však, že sme nedokázali skórovať. Druhé dejstvo bolo zlé, zaspali sme, prestali korčuľovať, prehrávali súboje a inkasovali štyri góly. Tretiu tretinu sme sa snažili vrátiť do zápasu, boli aktívni, no za takého stavu sa hrá už ťažko. Myslím, že ak by sme hrali vyrovnane 60 minút odniesli by sme si zo Soči nejaké tie body.

Štefan Ružička: Prvú tretinu sme hrali proti domácim dobre, boli sme aktívni, zápas bol vyrovnaný. Neviem si vysvetliť čo sa stalo v druhej tretine, prestali sme hrať. Dotali sme rýchle štyri  góly – prakticky do prázdnej brány,  ktoré proste nemôžeme dostávať.  Hovorí sa mi ťažko, druhá tretina zlomila celý zápas.  V tretej tretine sme sa snažil, bojovali, náskok o štyri góly sa ale dobieha veľmi ťažko. Strelili sme nakoniec jeden gól, no s tým sa vyhrávať nedá.

Tomáš Netík: Po dvoch dobrých domácich zápasoch sme chceli pokračovať vo víťaznom ťažení. Odohrali sme dobrú prvú tretinu a potom prišiel výpadok – blackout, netuším čomu to pripísať. Dali myslím za sedem minút tri góly, potom pridali aj štvrý a prakticky rozhodli o zápase, hodnotí sa mi to zle.  Sme nahnevaní, že to takto dopadlo. O dva dni je nový zápas a musíme bojovať o ďalšie body!

Jaroslav Janus:  V prvej tretine sme mohli streliť nejaký ten gól, šance sme na to mali, no bohužiaľ sme nepochodili v koncovke. V druhej tretine sme na desať minút prestali hrať tak ako sme mali a súper to okamžite trestal – dostali sme rýchle góly, ktoré sa ukázali ako rozhodujúce. Bojovali sme až do konca a snažili sa s výsledkom niečo spraviť, bol z toho aspoň gól. Zo zápasu si treba zobrať ponaučenie a nedopustiť, aby sme čo i len minútu hrali tak ako v druhej tretine.

5 thoughts on “Slovan nezachytil druhú tretinu, zo Soči odchádza bez bodu (VIDEO)