Preview: KHL Medveščak Záhreb – HC Slovan Bratislava

September zakončia hráči bratislavského Slovana na ľade Medveščku Záhreb. Ide o druhý vzájomný duel týchto súperov v tejto sezóne, ktorý má buly naplánované na 19.30. Dodajme, že prvé meranie síl zvládol lepšie Slovan, ktorý svojho súpera zdolal 3:2 sn. Už od úvodu ročníka je zrejmé, že boj o postupové priečky do vyraďovacej fázy je v plnom prúde. V tomto zápase susedov v tabuľke ide preto obom o veľa, diváci budú svedkami povestného šesťbodového zápasu.

t

 

KHL Medveščak Záhreb

Medveščak má v súťaži odohraný o jeden zápas viac ako Slovan. Na vlastnom štadióne sa však predstavil iba v troch dueloch,  zvyšných 10 odohral vonku. Doma sa mu ešte za tri body nepodarilo vyhrať. Z ostatného tripu si doviezol dva body, keď sa mu podarilo zdolať Ufu na jej ľade po samostatných nájazdoch. Na svoj prvý gól v sezóne stále čaká Tomáš Mertl, hráč, ktorému sa proti Slovanu v minulej sezóne zvyklo dariť. V stredu odišiel do Davosu Stefano Giliati, ktorý s celkom z NLA podpísal skúšobný kontrakt. Medveščak naďalej patrí medzi najtrestanejšie celky v lige, napriek tomu ich hra v oslabení nie je najhoršia. S úspešnosťou 85.1 % sa radia na šiestu priečku medzi najlepšie brániace mužstvá svojej oslabovky v lige.

DSC05091

HC Slovan

Belasí si  tripu doviezli tri body, keď na záver svojho vystúpenia uspeli v Čeľjabinsku. V dueli sa darilo najmä trojici Lušňák, Chipchura, Šiška, ktorí si zhodne pripísali po góle, navyše si otvorili strelecké účty v novej sezóne. Pre Šišku a Chipchuru to boli vôbec prvé góly v KHL. V tomto stretnutí nedohral po Šiškovom góle zápas Marek Ďaloga. Ten spolu s Lužom aj Andrejom Šťastným odcestovali do Záhrebu, kde už nebude chýbať ani Tomáš Kundrátek, navrátilec zo Svetového poháru. Slovanu sa hrá vonku lepšie ako doma, výsledok zo Záhrebu bude nesmierne dôležitý aj smerom k šnúre domácich zápasov, ktoré na Slovan od nedele čakajú.  Pri návrate spomínaných hráčov do zostavy ostáva otázka kam Miloš Říha týchto hráčov zaradí. Andrej Šťastný by svojím dôrazom zapadol k Taffeemu s Cheechoom…

Brust (Pogge) – Švarný, Plastino, Kundrátek, Meszároš, Ďaloga, Pokorný, Bačík, Luža  – Nedorost, Viedenský, Jeglič – Šťastný, Taffe, Cheechoo – Šiška, Lušňák, Chipchura – Valský, Zigo, Kubalík?

Zápas môžete sledovať od 19.25 v priamom prenose na Sport2.

Reč čísiel

KHL Medveščak Záhreb

Počet bodov: 15 b

Celkové skóre: 26:41

Bilancia doma: 0-1-0-2 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 0-1-1-3 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 4 góly Gilbert Brulé,

Najlepší nahrávač: 5 asistencií Francis Paré

Najproduktívnejší hráč: 8 bodov Gilbert Brulé

Najvyťažovanejší hráč: 25:37 minút Goran Bezina

Najtrestanejší hráč: 49 minút Gilbert Brulé

Celkový počet trestných minút:302 minút

Úspešnosť brankárov: 77.8 %  Niko Hovinen, 92.7. % Danny Taylor

Počet strelených gólov v presilovkách/oslabeniach: 6/0

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 10.7% /85.1%

Zranení hráči:  Yann Sauvé, Mahbod Samson, Derek Smith

HC Slovan Bratislava

Počet bodov: 15 b

Celkové skóre: 32:35

Bilancia vonku : 2-1-0-5 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 1-1-1-2 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 4 góly Václav Nedorost

Najlepší nahrávač: 6 asistencií Jeff Taffe a Marek Viedenský

Najproduktívnejší hráč: 9 bodov Jeff Taffe

Najvyťažovanejší hráč: 22:05 minút Ivan Švarný

Najtrestanejší hráč: 40 minút Václav Nedorost

Celkový počet trestných minút: 246 minút

Úspešnosť brankárov: 93,1% Barry Brust, 88.6% Justin Pogge

Počet strelených gólov v presilovkách/oslabeniach: 9/2

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 20.5%/ 82.8%

Zranení hráči: Michal Sersen, Tomáš Starosta, Radek Smoleňák.

 

Pridaj komentár