Preview: ŠK Slovan Bratislava – Beşiktaş JK

Vo štvrtok sa pre Slovan začína účinkovanie v skupinovej fáze Európskej ligy. Jeho súperom bude turecký Beşiktaş JK. Výkop zápasu je naplánovaný 21.00. Priamy prenos môžete sledovať na RTVS 2. Hlavným rozhodcom stretnutia bude Estónec Tohver.

ŠK Slovan

Slovanu generálka na prvý zápas v skupinovej fáze Európskej ligy vyšla. V dobrom zápase si poradil so Spartakom Trnava 2:0. Otvárací gól zápasu zaznamenal Andraž Šporar, ktorý na Beşiktaş pre oficiálny klubový web prezradil :„Poznám niekoľkých hráčov z Beşiktaşu, ktorí sú kvalitatívne na vysokej európskej úrovni. Určite to bude náročnejší a intenzívnejší zápas než v nedeľu. Zodpovedne sa pripravíme, zanalyzujeme si súpera a urobíme maximum, aby sme dosiahli priaznivý výsledok. Je to veľká výzva, ale budeme bojovať. Aj naposledy s PAOK sme ukázali, že menej skúseností môžeme vynahradiť srdcom a vášňou. Mrzí nás, že sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude hrať pre divákov, no sme radi, že na štadión prídu aspoň deti zo škôl a klubov, veríme, že ich bude čo najviac.“ Aktuálne je na tento zápas prihlásených viac ako 4000 detí.

Cesta Slovana do skupiny Európskej ligy viedla najmä cez dvojzápas proti PAOKu Solún. Belasým budú pre zranenie chýbať Čavrič a Ratao.

Beşiktaş JK

Turecký celok bol založený v roku 1903. Klubovými farbami sú biela a čierna. V sezóne 2018/2019 obsadili konečné tretie miesto, keď na majstrovský Galatasaray Istanbul stratili štyri body. Vo svojej histórii vyhrali 16-krát majstrovský titul, deväťkrát Turecký národný pohár.

V minulosti v jeho drese pôsobili Miroslav Karhan a Filip Hološko, ten ešte nedávno obliekal dres Slovana. Beşiktaş pôsobil v skupinovej fáze Európskej ligy aj minulú sezónu. Postúpiť sa mu zo skupiny nepodarilo, obsadil v nej tretie miesto.

V aktuálnej sezóne sa Turkom príliš nedarí, po štvrtom kole im patrí až 13. miesto, keď si na svoje konto pripísali štyri body. Beşiktaşu pre zranenie nohy chýba ich 11-gólový strelec z minulej sezóny, 34-ročný Burak Yilmaz. Medzi najznámejších hráčov Beşiktaşu patria, brankár Karius, Chorvát Vida, či Diaby. Trénerom mužstva je 63-ročný Abdullah Mucib Avcı, ktorý k mužstvu prišiel pred začiatkom tejto sezóny. Predtým päť rokov trénoval İstanbul Başakşehir.

V poslednom ligovom stretnutí Beşiktaş podľahol Gaziantepu 2:3.

Pridaj komentár