Päť postrehov zo zápasu s Novými Zámkami

HC Slovan po dvoch výhrach na ľade súperov predstavil prvýkrát na domácom ľade. V treťom kole v stretnutí bohatom na góly nešťastne podľahol Novým Zámkom 6:7.

Dvoj góloví strelci na strane Slovana

Na strane belasých si dva góly na svoje konto pripísali Tomáš Zigo a Radovan Bondra. Prvý menovaný bol aj blízko k hetriku, ale svoju dobrú šancu na tretí gól nepremenil. Bondra sa presadil v oslabení, keď zvyšoval na 2:0, v samom závere korigoval na konečných 6:7. :“Nikoho nepoteší, keď dá dva góly a jeho tím prehrá. Navyše, dostali sme na domácom ľade päť gólov v poslednej tretine, to je veľmi zle,“smutne konštatoval po zápase Bondra.

Neuznaný gól

Za stavu 4:2 sa podarilo už o niekoľko sekúnd belasým zvýšiť na 5:2. Tento gól napokon hlavní rozhodcovia konzultovali s videorozhodcom, ktorý gól pre bránenie brankárovi neuznal. Ak by platil, asi by zápas dopadol inak..„Nemyslím si, že to bol kľúčový moment. To, že nám ten gól na 5:2 neuznali, to sa v hokeji stáva. My sme viedli, 2:0, 3:1, 4:2 a nedokázali sme v tom čase súperovi odskočiť na viac gólov. Naopak, sme ten dvojgólový náskok nevedeli dlhšie udržať a rýchlo sme inkasovali kontaktný gól„, konštatuje Bondra.

Zbytočné fauly

Slovan v zápase inkasoval sedem menších dvojminútových trestov. Často to boli zbytočné fauly, ktoré súpera postavili na nohy a pomohli mu vrátiť sa od zápasov. „Za túto prehru si môžeme sami. Všetky góly dali po našich chybách. My sme mali dať aspoň desať gólov, zlyhali sme v koncovke a nepodarilo sa nám súperovi odskočiť na tri góly. Prehra nás mrzí hlavne divákom, ktorí nás prišli podporiť. Boli sme v zápase lepším tímom. Súper sa ale snažil, dali aj šťastné góly. Je to iba tretí zápas, musíme si pozrieť video a zabrať v ďalšom zápase“, povedal Andrej Meszároš.

Sedem gólov v zápase

Slovan v prvom aj druhom kole inkasoval iba raz. V utorok však dostal sedem gólov, z toho až päť v poslednej časti. „My si nemôžeme dovoliť dostať päť gólov v poslednej tretine. Robili sme fauly v strednej a útočnej tretine, to bola najväčšia chyba, akú sme robili v záverečnej časti.Musíme sa z toho poučiť“, dodáva Bondra.

Nepremenené šance

Slovan svojho súpera prestrieľal, doplatil na nepremenené šance. To sa mu v zápase vypomstilo, nakoľko ho súper potrestal z protiútoku, kedy Bečka skóroval. Ako premeniť svoju šancu ukázal Stupka, ktorý sa presadil v zápase trikrát. Bol pri jednom z gólov, ktoré Nové Zámky dali v časoch 57:27, 57:47 a 58:47.

Pridaj komentár