Preview: ŠK Slovan Bratislava – Lyngby Kodaň

Vo štvrtok o 20.15 sa ŠK Slovan Bratislava na Pasienkoch predstaví v druhom predkole Európskej ligy. Jeho súperom mu bude celok z metropoly Dánska Lyngby Kodaň. Stretnutie vysiela v priamom prenose RTVS 2

ŠK Slovan 

Belasí si v prvom predkole poľahky poradili s Pjunikom Jerevan. Po výsledkoch 4:1 a 5:0 nenechali nič na náhodu, aby bez problémov postúpili do druhého predkola. V domácom zápase sa  hetrikom zaskvel Jakub Mareš, nechytatene  skóroval de Kamps. Strelecky sa presadil aj kapitán Sekulič. V nedeľu si Slovan zmeral sily s Interom, nastúpil v oklieštenom zložení, šancu dostali mladí hráči i niektorí hráči z A- mužstva. „Tento zápas nám ukázal, ako sú na tom hráči A-mužstva, ktorí v uplynulých stretnutiach nedostali toľko príležitostí. Prehra nás samozrejme mrzí“, povedal pre klubový web tréner belasých Ivan Vukomanovič a pokračoval. „Čaká nás veľká výzva. Bude to iná káva než s Pjunikom. Nastúpime proti nepríjemnému a silnému mužstvu. My však nechceme kalkulovať alebo sa prispôsobovať súperovi. V Bratislave máme vždy cieľ hrať kombinačne, útočne a zatlačiť súpera. Súboj s Lyngby nám reálne ukáže, kde momentálne sme. Ideme bojovať o taký výsledok, ktorý nám do odvety zaručí postupové šance .V zostave mám prakticky jasno, no definitívu urobím až po predzápasovom tréningu.“, uzavrel lodivod belasých.

Lyngby KOdaň

Dáni majú za sebou úspešnú sezónu. Ako nováčik  náš súper obsadil slušné tretie miesto, vybojovali si miestenku v pohárovej Európe. V nej si v prvom predkole poradili s Bangor City,  keď doma vyhral 1:0, vonku si po výhre 3:0 postup poistil. Klub bol založený v roku 1921 V rokoch 1993 – 2003 vystupoval pod názvom Lyngby FC. Vo svojej zbierka má dva tituly  z rokov 1983 a 1992. Okrem toho  sa trikrát tešil zo zisku národného pohára 1984, 1985, 1990.  V roku 2001 klub zbankrotoval a bol preradený do amatérskej ligy.  O dva roky neskôr sa vrátil medzi  prefesionólov, aby sa sezóne 2006/2007 vrátil do prvej ligy. Mužstvo tvoria prevažne domáci hráči, tíme nájdeme jedného Nóra, Nigérijčana a Islanďana. Klubovými farbami sú modrá, biela a žltá.

Pridaj komentár