Preview: ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok

Po zlepšenom výkone a remíze 0-0 so Spartakom Trnava, čaká  belasých v sobotu o 19,00 domáci zápas s MFK Ružomberok. V piatok Trnava podľahla Trenčínu 0-1, čím dala Slovanu nádej na stiahnutie päťbodového náskoku medzi oboma súpermi. Či bude po sobote strata dvojbodová, to nám ukáže samotný zápas Slovana s Ružomberkom. Trenčín si víťazstvom upevnil svoju pozíciu na čele ligového pelotónu.

table 17.4

 

 

ŠK Slovan

K úspešnej premiére trénerského dua Tittle-Pecko, chýbalo iba víťazstvo v Trnave. Slovan sa prezentoval zlepšeným výkonom, na ktorý bude chcieť nadviazať proti Ružomberku. V závere zápasu proti Trnave, musel byť po nešetnom zákrokou pre zranenie vystriedaný kapitán tímu Martin Dobrotka. Jeho účasť v najbližšom zápase je preto málo pravdepodobná. Na posledných tréningoch chýbal aj Dušan Perniš, ktorého trápi menšie zranenie. Prvýkrát sa proti svojmu bývalému klubu predstaví Adam Zreľák.

MFK Ružomberok

Tím z Liptova, po príchode nového trénera Ivana Galáda herne ožil. Na jar patrí medzi príjemné prekvapenia ligy.  Ružomberčania sa nenápadne šplhajú vyššie v tabuľke, navyše na Slovan strácajú iba 3 body. S kľudným svedomím, môžeme tento zápas nazvať – šesťbodový.  V zime sa do tímu vrátil Marek Sapara, pre ktorého sa ale v dôsledku zranenia sezóna predčasne skončila. V útoku sa predstaví bývalý hráč Slovana – Pavol Masaryk, ktorý patril k obľúbeným hráčom belasých.

Vzájomné zápasy

Pri pohľade na posledné zápasy je zrejmé, že v nich diváci videli aspoň tri góly. Neboli by sme proti, ak by Slovan aj do tretice vyhral 2:1.

26.10.14 MFK Ružomberok ŠK Slovan Bratislava 1 : 2
01.08.14 ŠK Slovan Bratislava MFK Ružomberok 2 : 1
26.04.14 ŠK Slovan Bratislava MFK Ružomberok 1 : 2
10.11.13 MFK Ružomberok ŠK Slovan Bratislava 2 : 3
18.08.13 Šk Slovan Bratislava MFK Ružomberok 3 : 2

 

Nastúpi Slovan v tejto sezóne?

Perniš – Kotula, Saláta, Gorosito, Čikoš, Simonič, Milinkovič, Mészáros, Štefánik, Zreľák, Peltier

Pridaj komentár