Reakcia Oldřicha Štefla na vyjadrenia Radka Smoleňáka

Prinášame vám reakciu športového riaditeľa HC Slovan Bratislava Oldřicha Štefla na článok o Radkovi Smoleňákovi. Slovanpositive zverejňuje správu bez redakčných úprav.

„Radka Smoleňáka sme do nášho klubu angažovali po vydarenej sezóne v drese chorvátskeho účastníka KHL  Medveščak Záhreb. Žiaľ, v Slovane na dobré výkony nenadviazal. V prvom ročníku aj vinou zranení odohral iba 11 zápasov. Napriek tomu dostal v Bratislave šancu aj v ďalšej sezóne, keď s ním klub podpísal novú zmluvu. S jeho pôsobením na ľade, ale najmä v kabíne však nebol spokojný najskôr hlavný tréner Miloš Říha, ktorý sa na vedenie klubu dvakrát obrátil so žiadosťou o vyradenie hráča z kádra. Z pozície športového riaditeľa som v tom čase najproduktívnejšieho hokejistu mužstva podržal. Rovnaký názor na pôsobenie Radka Smoleňáka v mužstve mal aj nástupca Miloša Říhu na poste hlavného trénera bieloruský odborník Eduard Zankovec. Ten po azda desiatich dňoch pri mužstve prišiel na vedenie s rovnakou požiadavkou. Opäť som sa hráča zastal a bol proti jeho uvoľneniu. Hlavný tréner v rámci svojich právomocí reagoval vyradením R. Smoleňáka zo základnej zostavy a následne predniesol požiadavku na vyradenie hráča z kabíny A mužstva. Až v tomto momente sme sa na vedení klubu začali zaoberať otázkou ukončenia kontraktu R. Smoleňáka. Ten bol v novembri 2017 ukončený po vzájomnej dohode.

Radek je nepochybne veľmi zaujímavý typ hokejistu, ktorý momentálne odvádza cenné služby v drese Hradca Králové. Zdá sa však, že jeho kariéru sprevádzajú vzťahové problémy v kabíne, o čom svedčí fakt, že aktuálny angažmán je už jeho dvadsiatym prvým v kariére. Žiaľ, názory oboch nedávnych hlavných trénerov Slovana na Radka sa mi s odstupom času potvrdili. Týmto sa im verejne ospravedlňujem za to, že som ich návrhy v danom momente neakceptoval.“

Foto: TASR/Martin Baumann

Pridaj komentár