Päť postrehov zo zápasu s Avtomobilistom Jekaterinburg

Slovan po bojovnom výkone nestačil na favorizovaný Avtomobilist Jekaterinburg, ktorému podľahol 3:6. Ten prerušil dvojzápasovú sériu bez výhry. Do jeho zostavy sa po dvoch  vynechaných zápasoch vrátil ich kapitán Dawes. V zápase zaujalo viacero situácii, ktoré stoja za spomenutie.

Rovnaký úvod

Pri pohľade na úvod zápasu proti Víťazu Podoľsk a stretnutiu s Jekaterinburgom prichádzame takmer k rovnakej zhode okolností. V obidvoch prípadoch dali hostia gól po ich prvej a druhej strele. Obaja brankári odohrali približne sedem minút. Zatiaľ čo v piatok Štěpánek prenechal miesto Čiliakovi za stavu 0:2. v nedeľu Čiliak po štvrtej strele hostí a stave 0:3 prepustil miesto svojmu českému kolegovi v bráne. Dokonca aj čas úvodného gólu hostí bol takmer rovnaký. V piatok Sjomin otváral skóre v prvej minúte, v nedeľu Krikunov v čase 1:17.

Hráči, ktorí to na Slovan vedia

Vo vzájomných zápasov Slovana s Podoľskom to platilo pre dvojicu Rendulič a Švec-Rogovoj, ktorým sa proti Slovanu bodovo zvykne dariť. V drese Jekaterinburgu sú to Nigel Dawes a Dan Sexton. Obaja v tomto zápase skórovali, Sexton dokonca dvakrát, pripísal si aj jednu prihrávku. V prvom vzájomnom zápase na ľade Jekaterinburgu, kde domáci vyhrali 3:2 po predĺžení si Dawes pripísal dve prihrávky. Dodajme, že keď Dawes nastupoval za Astanu, získal  vo 12. vzájomných zápasoch proti Slovanu pätnásť bodov, za osem gólov a sedem prihrávok. Jeho americký spoluhráč Sexton v drese Nižnekamsku si v 8 zápasoch pripísal osem bodov za päť gólov a tri prihrávky.

Rovnaké góly

V tomto zápase musíme pochváliť dvojicu Bačík Lamper. Prvý menovaný, aj napriek prehre odohral jeden zo svojich najlepších zápasov v KHL. Pri prvom góle Slovana nespanikáril, ale veľmi dobrou strelou na betóny preveril pozornosť Kovářa. Ten puk vyrazil pred seba, kde bol veľmi dobre postavený Lamper, ktorý sa nemýlil. V druhej tretine to bol opäť Bačík, ktorý stál pri zrode druhého gólu belasých, keď sa pred modrou čiarou pekne zbavil napádajúceho hráča súpera, aby do šance poslal Lišku. Ten podobne ako Bačík, pri prvom góle volil strelu na brankárov betón. Dopadlo to úplne rovnako, keďže Kovář je strelu vyrazil pred Lampera, ktorý si pripísal druhý gól v zápase. Pre Bačíka to bola tretia prihrávka v sezóne, Lamper si na svoje konto pripísal šiesty ligový gól a Liška šiestu prihrávku v ročníku.

Sukeľova šanca

V závere prostrednej časti nás zaujala situácia z času 39:56. Červený našiel  prihrávkou od mantinelu z pravej strany pred bránkou Sukeľa, ktorý zakončil ťažký, vzduchom letiaci puk. Jeho pokus iba tesne skončil mimo bránky Kovářa. Ak by to skončili v sieti, bolo by to typický gól do šatne. Sukeľova chvíľa prišla v 45.minúte, presnou strelou zápästím zaznamenal tretí gól belasých. Výbornú prácu pred bránkou odviedol Hrnka, ktorý Kovářovi tienil vo výhľade. Bol to ôsmy Sukeľov gól v sezóne, na ten čakal od 18.12. 2018, kedy sa strelecky presadil v zápase proti SKA Petrohrad. Je zaujímavé, že proti tomuto gólu striedačka súpera nepodala protest, kedže Hrnka rovnako brankárovi zavadzal ako pri Jánošíkovom neuznanom góle.

Situácia z 51.minúty

Asi najdiskutovanejšia pasáž zápasu. Jánošík parádnou strelou zaznamenal gól na 4:5. Hostia podali protest, hlavní rozhodcovia sa museli poradiť s videorozhodcom. Ten po porade s hlavnými napokon gól neuznal. Gól neuznali za vizuálne bránenie v hre brankárovi. Ťažko posúdiť, či sa tam Hrnka nejak previnil. Posúďte sami. Tento neuznaný gól bol možno kľúčový, keďže v záverečnej tretine Slovan bojoval až do konca zápasu o lepší výsledok.