Rozhodujúci gól ani nevidel

Výborným výkonom proti Kazani si Slovan udobril svojich fanúšikov po nezdare v domácom stretnutí s Nižnekamskom. V predĺžení rozhodol Václav Nedorost, ktorý tesne po zápase ledva lapal po dychu. „Ja neviem, ako ten gól padol. Ja som bol „hotový“ celý zápas, nemal som energiu. Tréneri nás často točili, hrali sme to na menej ľudí. Bolo v tretej tretine vidieť, že nás súper prehrával, ale myslím si, že za dve tretiny sme hrali dobrý hokej a potom sme mali šťastie. Žiga mi posunul puk, obranca ho predo mnou zastavil, ja som mal okolo seba hráča, nejako som do toho pichol, brankár bol tiež dezorientovaný. Ani neviem ako to prešlo, pretože som už bol na chrbte,“ opísal rozhodujúci moment zápasu český útočník.

Slovan opäť raz potvrdil, že proti silným súperom dokáže hrať viac ako vyrovnanú partiu. „Ja neviem, ako je to možné. Proti ťažkým súperom sme okrem Petrohradu odohrali výborné zápasy. Neviem čím to je, že proti neznámejším súperom to vždy nejde. Nižnekamsk nás prehral, vonku nám tiež nevyšli zápasy proti papierovo slabším súperom, v Čechove či Záhrebe. Musíme vydržať nielen jeden zápas, ale musíme vyhrať dva, či tri po sebe.“

Nedorost

A či to bol podľa Nedorosta najlepší zápas na domácom ľade v sezóne? „Bol to ťažký súper, prvý či druhý v divízii. Dve tretiny sme odohrali fantasticky, potom nám došli sily, ale napokon nás hokejový pánboh obdaroval v predĺžení. S CSKA sme hrali tiež dobre, ale tam sme napokon v predĺžení prehrali my. Takže tieto dva zápasy sme odohrali veľmi dobre,“ dodáva Václav Nedorost.

 

Pridaj komentár