Víťaz Podolsk vs. HC Slovan Bratislava 2:1 pp  (0:0, 0:1, 1:0, -1:0)

Góly a asistencie:  55. Afinogenov (Grebeškov)PP  63. Kempe (Semionov, Porseland)  – 38. Hudáček (Ölvecký, Nagy) PP

Viťaz Podolsk: Säteri (Lisutin) – Semionov, Porseland, Selezňov, Berďukov, Grebeškov, Kudinov, Vaščenko, Mamin – Cyganov, Kousal, Kempe – Soloduchin, Kučeriavenko, Koroľov – Vyglazov, Jakubov, Šitikov – Ivanov, Kokšarov, Afinogenov

HC Slovan Bratislava: Backlund (Baroš) – Sersen (A), Luža, Kozák, Štajnoch, Starosta, Surový, Kudrna – Nagy (A), Murley, Bartovič (C) – Jeglič, Tičar, Netík – Vondrka, White, Hudáček – Lunter, Ölvecký, Šťastný

Rozhodca: Hofman, Kulakov – Lazarev, Palej Vylúčení: 6:5 navyše Murley 5+DKZ, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

„Šesťbodový “ zápas nielen pre Slovan sa začal pre belasých ako z toho  z najhoršieho sna,  v 33 sekunde zápasu dostal za narazenia na mantinel Matt Murley  trest päť minút a do konca zápasu! Slovan sa musel od úvodu brániť, brankár Backlund bol od prvej minúte v plnej permanencií. Slovan kľúčové oslabenie prežil, ale v zápase dohrával bez Murleyho, boli to domáci, ktorí častejšieho ohrozovali Backlunda, ktorý si poradil s Grebeškovovou šancou. Na druhej strane mal výbornú možnosť na úvodný gól v zápas Jeglič, jeho nájazd bravúrne zneškodnil Säteri. V polovici prvej časti hrali presilovku aj belasí, ale podobne ako domáci svoju početnú výhodu nevyužili. Slovan sa mohol tešiť z vedúceho gólu po Vondrkovej šanci, ale Michal prehral súboj so Säterim, ktorý jeho strelu kryl. V závere tretiny bol vylúčený aj Starosta, ale diváci v nej gól nevideli.

Druhú tretinu začali domáci dohrávanou  presilovkou, ale Slovan sa ubránil. Domáci boli aktívnejší, Backlund postupne zlikvidoval šance Kempeho a Soloduchina.  Slovan ohrozil  Säteriho po šanci Tičara. Diváci nevideli gól ani v polovicu zápasu, keď v prečíslení dvoch proti jednému aktívny Soloduchin neprekonal dobre chytajúceho Backlunda. V zápätí Slovan nevyužil dlhočiznú  takmer  110 sekundovú presilovku o dvoch hráčov! Okrem  Nagyovej strely po Sersenovej nahrávke Slovan nič nevymylsel. V zápätí oslabil Podolsk Vaščenko, svoju ďalšiu presilovku pretavil do vedúceho gólu v 38. minúte Libor Hudáček, ktorý dotlačil puk za Säteriho  1:0 pre Slovan!

Belasí vstupovali do tretej tretiny s jednogólovým náskokom, ktorý sa snažil hneď v jej úvode  zmazať prvou strelou na Backlunda Afinogenov. Slovan kontroval Lunterovou strelou, s ktorou Fínsky gólman Podolsku problémy nemal. Hra sa odohrávala prevažne v strednom pásme, domáci diváci sledovali taktický boj o každý centimeter ľadu. 13 minút pred koncom  záverečnej tretiny oslabil Slovan Šťastný, domáci dostali obrovskú príležitosť vyrovnať. Backlund vychytal Koroľova, Slovan sa ubránil a bol to kapitán Bartovič, ktorý mohol zvýšiť na 2-0 pre Slovan, ale po chybe domáceho  Cyganova netrafil odkrytú bránu.  Vzápätí Slovan zle striedal, na trestnú ľavicu odišiel Tičar, domáci dostali v krátkom čase ďalšiu možnosť hrať v početnej výhode.  Slovan aj toto oslabenie bez ujmy ustál, aj napriek tomu, že rozhodcovia museli posudzovať,  či prešiel puk  po strele Jakubova celým objemom  za bránkovú čiaru! Keď rozhodcovia poslali za hákovanie na trestnú ľavicu ďalšieho  Slovanistu – Netíka, Podolsk päť minút pred koncom zápasu vyrovnal, keď sa v početnej výhode presadil  kapitán Afinogenov 1:1.  Slovan si po remíze 1:1 zabezpečil bod.

V predĺžení rozhodol o extra bode pre domácich Kempe . Slovan tak stráca na play off päť bodov.

Ohlasy trénera a hráčov k zápasu , zdroj hcslovan.sk

Petri Matikainen:“ Bol to náš tretí zápas na tripe, druhý s piatimi bekmi, v prvom striedaní sme navyše prišli o Matta Murleyho. V niektorých fázach zápasu sa začala prejavovať na chlapcoch aj únava, napriek tomu sme strelili vedúci gól. Siahali sme po troch bodoch, no v tretej tretine sme sa nechali uplne zbytočne niekoľkokrát vylúčiť. Za nedisclipinovanosť sme pykali vyrovnávajúcim gólom päť minút pred koncom, v predĺžení domáci potom zúročili tlak a bohužiaľ dokázali rozhodnúť.“

Tomáš Surový: „Backy nás opäť dnes držal v hre a dával nám šancu na víťazstvo. Po väčšinu zápasu sme hrali celkom solídne, dostali sme sa do vedenia 1:0 a škoda, že sme vedenie nepoistili ešte jedným gólom z niektorej šance, ktoré sme mali v záverečnej tretine. Zase nám to ušlo v závere, takže veľká škoda straty tých dvoch bodov. Keby sme aspoň vybojovali ten extra bodík navyše, ale takto sa nám odchádza z tripu ťažšie.“

Michal Sersen: „Zápas mal dosť podobný priebeh ako v Jaroslavli. V závere druhej časti hry sme sa ujali vedenia 1:0 a s týmto výsledkom sme vstupovali do tretej tretiny. Bohužiaľ, tam sme mali dosť veľa vylúčení, čo by sa nemalo stávať. Súperovi to tam nakoniec padlo po nešťastnom odrazení, keď sa puk dostal po jednej zo striel priamo na hokejku Afinogenova. V predĺžení sme si zase zle rozobrali hráčov, dovolili vystreliť a navyše tečovať strelu tesne pred brankárom. Veľká škoda, lebo sme siahali po troch bodoch a boli by sme o čosi bližšie k play off, takto sa nám to znovu o pár bodov vzdialilo. Neskladáme v žiadnom prípade zbrane a ja verím, že v domácej sérii štyroch zápasov dokážeme pozbierať čo najviac bodov a znovu sa dostaneme na víťaznú vlnu a priblížime sa k play off.“

Michal Vondrka: „Je to škoda, dostali sme gól päť minút pred koncom a napokon sme neurobili ani tie dva body. My sme nedokázali skórovať v druhej tretine v dlhej presilovke o dvoch hráčov, a naopak inkasovali sme v oslabení. Možno sa prejavila aj únava, predsa len, máme v tejto fáze súťaže dosť málo zdravých obrancov a pred zápasom niektorým chlapcom tiež nebolo najlepšie. Ale napriek tomu si myslím, že sme ten zápas až na pár chybičiek dohrali slušne a je to škoda, že z neho nemáme viac bodov.“

4 thoughts on “Šesťbodový zápas po 60 minútach víťaza nepriniesol, extra bod si pripísal Podolsk

• 12. januára 2015 at 20:19

Toto sakra zamrzí, koniec tripu, preťažená obrana, nemôže sa nám aspoň raz pošťastiť? Po tom ako trápne vyhral Podolsk u nás?
    Zo štvrtkového 6-bodového zápasu sa zrejme stáva existenčný…bohužial. O používaní kalkualčiek ani nehovoriac.

• 12. januára 2015 at 23:58

Opat nevyuzita presilovka o dvoch hracov? Ta sa jednoducho musi vyuzit. Zaujimave, ze vo vych.konf. by sme to PO zatial hrali 🙂
    Existencnym by som ten zapas nenazval, lebo to je teraz kazdy, ale bodovat a najlepsie za tri musime..

• 13. januára 2015 at 6:26

To co akoze stvarali poslednu tretinu to sa neda ani omentovat.12:1 strely na branu je hrozna bilancia…..branit jednogolovy vysledok je ubohost.